انفجار چند بمب مرکز جاکارتا را لرزاند

jak

صبح پنجشنبه چندین انفجار مرکز جاکارتا، پایتخت اندونزی را لرزاند. به گفتۀ خبرگزاری ها دست هفده نفر از جمله پنج تروریست و پنج پلیس در این حملات کشته شده اند.

یکی از این انفجارها انتحاری بوده و در داخل یک مرکز خرید به نام «شارینا» صورت گرفته است. دو بمب دیگر نیز در دو کافه از جمله یک کافۀ استارباکس منفجر شده اند. در نزدیکی این کافه استارباکس چندین آژانس وابسته به سازمان ملل متحد و سفارتخانه های خارجی قرار دارند. پلیس در مجموع تعداد انفجارها در جاکارتا را بین سه تا شش انفجار اعلام می کند که همگی در مرکز این شهر رخ داده اند.

دفتر سازمان ملل در جاکارتا نیز در نزدیکی محل انفجارها واقع شده است. به گفتۀ شاهدان عینی، صدای تیراندازی نیز پس از این انفجارها شنیده شده است.

هر چند هویت حمله کنندگان و بمبگذاران مشخص نیست اما جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی در واکنش به حوادث جاکارتا این حوادث را ناشی از اقداماتی تروریستی دانست. پیش از این گروه داعش تهدید کرده بود که اندونزی را هدف حملات خود قرار خواهد داد.

پیش از این مقامات اندونزی از خنثی شدن چند حمله در این کشور در آستانه سال نو مسیحی خبر داده بودند.

پلیس تعداد مهاجمان و بمبگذاران را چهارده نفر اعلام کرده است. تاکنون چهار نفر از افراد مهاجم با دخالت پلیس از پای درآمده اند. دو نفر از افراد کشته شده بمبگذار انتحاری بودند. به گزارش خبرگزاری رویترز پلیس تاکنون چهار نفر را در ارتباط با حملات امروز بازداشت کرده است.

تک تیراندازان پلیس در محل حادثه و بر روی سقف ساختمانهای اطراف مستقر شده اند.

در واکنش به حوادث و انفجارهای جاکارتا، سنگاپور حوادث این شهر را محکوم کرد. نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی نیز از حوادث پایتخت اندونزی ابراز تاسف کرد و اعلام کرد که کشورش آماده کمک به اندونزی است.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s