پناهندگی 8 هزار ایرانی‌تبار به آلمان تنها در ژانویه و فوریه 2016

ira.jpg

وزارت کشور آلمان اعلام کرد در ماه ژانویه و فوریه 2016 مجموعا 153 هزار و 99 نفر را در دفاتر ثبت پرونده‌های پناهندگی به این کشور ثبت نام کرده است که بیش از 8 هزار تن از این افراد ایرانی تبار بوده‌اند

به گفته مقامات وزارت کشور آلمان در ماه ژانویه رکورد پذیرش مهاجر آلمان شکسته شد و مجموعا بالغ بر 91671 نفر در این کشور به عنوان متقاضی پناهندگی ثبت نام شده‌اند که ایرانی‌تباران با 4203 نفر پس از اتباع سوریه، عراق و افغانستان در رتبه چهارم قرار داشته‌اند.

همچنین در ماه فوریه 2016 نیز مجموعا 61428 پناهجو وارد خاک آلمان شده‌اند که 3937 نفر آنها ایرانی تبار بوده‌اند. این وزارتخانه گزارش کاملی از تعداد مهاجران منتشر کرده و به ترتیب اولویت میزان پناهندگان تازه وارد شده به خاک جمهوری فدرال آلمان را ارائه داده است.

در حالی میزان پناهندگی اتباع ایرانی تبار در رتبه چهارم قرار گرفته است که سه کشور پیش از ایران، (سوریه، عراق و افغانستان) درگیر جنگ و آشوب بوده‌اند اما در مرزهای ایران امنیت نسبی برقرار بوده است. با این حال کارشناسان علوم اجتماعی می‌گویند داخل مرزهای ایران نقض سیستماتیک حقوق بشر از سوی حکومت اسلامی عرصه زندگی را به میلیون‌ها ایرانی خصوصا جوانان تنگ کرده است.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s