انفجار در عبادتگاه سیک‌ها در شهر اسن آلمان

بر اثر انفجاری در عبادتگاه “سیک‌ها” در شهر اسن آلمان هنگام یک جشن عروسی سه نفر زخمی شدند. پلیس آلمان گفته است مدرکی در دست نیست که نشان دهد حمله‌ای تروریستی به وقوع پیوسته است.

انفجاری در عبادتگاه سیک‌ها (پیروان آیین سیک که در قرن پانزدهم میلادی در هند بنیان نهاده شد) در شهر اسن حدود ساعت ۷ بعدازظهر روز شنبه (۱۶ آوریل / ۲۸ فروردین) رخ داد. پیش از وقوع انفجار در این عبادتگاه یک مراسم عقد ازدواج برگزار شده بود.

گروهی از میهمانان در زمان انفجار هنوز در این ساختمان بودند، گروهی دیگر اما به سالن جشن عروسی نزدیک این ساختمان رفته بودند. جراحت یکی از زخمی‌شدگان که ۶۰ساله است، شدید گزارش شده است.

به گفته سخنگوی پلیس آلمان، چند شاهد عینی شخصی نقاب‌دار را در حال فرار از محل حادثه دیده‌اند. این شخص دستگیر نشده است.

سخنگوی پلیس گفت که نشانه‌ای دال بر اینکه این رویداد حمله‌ای تروریستی بوده در دست نیست. روزنامه آلمانی “بیلد” می‌نویسد که یکی از میهمانان جشن عروسی دیده که “یک نفر یک نوع بمب را پرتاب کرده است”.

سخنگوی پلیس گفت هنوز نمی‌تواند با قاطعیت بگوید که ماده‌ای منفجره به داخل عبادتگاه پرتاب شده است. او افزود که چیزی را به قصد منفجر کرده‌اند.

اندک زمانی پس از وقوع انفجار، پلیس سه مرد را به طور موقت بازداشت کرد. این سه مرد در اتومبیل سیاه‌رنگی نشسته بودند که پیش از آن نزدیک به محل حادثه مشاهده شده بود. اما پلیس هر سه مرد را پس از بازجویی آزاد کرد چون مدرکی نیافت که نشان دهد آنها در انفجار دست داشته‌اند.

به گفته سخنگوی پلیس آلمان، ساختمان محل وقوع حادثه به شدت آسیب دیده است.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s