حمله وحشیانه 3 مرد افغان به خانه ی زنان پولدار تهرانی + عکس

vah

 تعدادی جوان افغان که با حمله به خانه‌های زنان ، دست به سرقت می‌زدند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

18 بهمن ماه سال گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت منزل در منطقه مینی سیتی به کلانتری 164 قائم اعلام شد .

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که چند جوان افاغنه با تهدید چاقو و قمه ، اقدام به بستن دست و پای شاکیه و مادرش نموده و در ادامه وجوهات نقد داخل خانه و همچنین طلا و جواهرات شاکیه و مادرش را سرقت کردند .

پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت بعنف منزل” و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
اظهارات مالباخته :
شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” چند روز پیش ، چند جوان افاغنه به عنوان گچ کار به منزل من آمدند و طی این چند روز در خانه من حضور داشتند ؛ بنده بهمراه مادرم به تنهایی زندگی می کنم و آنها در طی این چند روز متوجه این موضوع شده بودند ؛ حدودا ساعت 02:00 بامداد مورخه 08/11/1394در حالیکه بواسطه انجام گچ کاری ، من و مادرم داخل یکی از اتاق ها در حال استراحت بودیم ، متوجه باز شدن در خانه شدم !! ؛ از اتاق بیرون آمدم تا موضوع را بررسی کنم که ناگهان دو نفر از کارگران افاغنه بنام های “علیرضا” و “نعمیم” به سمت من حمله ور شده و با تهدید چاقو مرا مجبور به سکوت کردند ؛ آنها ابتدا دست و پا و دهان من و مادرم را بسته و داخل یکی از اتاق ها حبس کرده و سپس اقدام به سرقت تمامی طلا و جواهرات و همچنین وجه نقد داخل خانه به ارزش تقریبی 40 میلیون تومان نموده و سپس از خانه خارج شدند ” .
وقوع سرقت مشابه :
با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت بعنف منزل در منظقه مینی سیتی و در شرایطی که کارآگاهان بدنبال شناسایی مخفیگاه متهمین و دستگیری سارقین آن بودند ، وقوع سرقت مشابه دیگری اینبار در منطقه فرمانیه – خیابان دیباجی شمالی به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد که طی آن چند جوان افاغنه به همان شیوه و شگرد اقدام به سرقت 150 میلیون تومانی کرده بودند .
با حضور کارآگاهان در محل سرقت اخیر در منطقه فرمانیه و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که در این خانه ، شاکیه بهمراه مادر و خواهر کوچکترش زندگی می کند .
شاکیه در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” حدودا ساعت 12:00 مورخه 02/12/1394 متوجه سر و صدای مادرم از داخل اتاق پذیرایی شدم ؛ قصد خارج شدن از اتاق خود را داشتم که ناگهان یک نفر از پشت سر به من حمله ور شد و با چاقو مرا تهدید کرد که “صدایت در نیاید” . بسیار ترسیده بودم ؛ زمانیکه داخل اتاق پذیرایی آورده شدم ، مادرم را مشاهده کردم که با دست و پای بسته شده بر روی صندلی قرار داشت و یک جوان افاغنه نیز با چاقو و [ شوکر ] بالای سرش ایستاده بود ؛ خواهر کوچکترم نیز داخل یکی از اتاق حبس شده بود . سارقین با رشته ای پلاستیکی ، دستانم را از پشت سر و دهانم را نیز با پارچه ای بستند تا مانع از کمک خواستن من شوند ؛ آنها پس از بریدن طلا و جواهرات داخل دستان من و مادرم به سراغ گاو صندوق رفته ، طلا و جواهرات و همچنین وجوه نقد داخل آنرا سرقت کرده و از محل متواری شدند ” .
دستگیری سه عضو گروه سارقین :
کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با اطمینان از انجام دو سرقت توسط یک گروه از سارقین ، دستگیری “علیرضا . خ” (27 ساله) و “نعیم . م” (25 ساله) را در دستور کار خود قرار دادند .
با شناسایی مخفیگاه “علیرضا” در شهرستان ورامین – منطقه خیرآباد ، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که علیرضا از این محل متواری شده است ؛ با انجام اقدامات دقیق پلیسی ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که “علیرضا” پس از متواری شدن از منطقه خیرآباد ، به تازگی و بعنوان نگهبان در یک مجتمع مسکونیِ در حال ساخت و ساز مشغول بکار شده است که بلافاصله کارآگاهان با شناسایی دقیق این محل در منطقه سعادت آباد ، در مورخه 12/02/1395 موفق به دستگیری علیرضا شدند .

با دستگیری “علیرضا . خ” بعنوان سرکرده گروه ، مخفیگاه دو متهم دیگر پرونده بنام های “نعیم . م” و “فرید . ع” (هر دو نفر 25 ساله) در یک خانه مجردی در منطقه خیرآباد شناسایی و در همان تاریخ 12/02/1395 دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان :
در بازرسی از مخفیگاه متهمین ، کارآگاهان موفق به کشف تعدادی گوشی تلفن همراه و همچنین مقادیری طلا و جواهرات شدند که متهمین صراحتا به مسروقه بودن تمامی این اموال اعتراف کردند ؛ همچنین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 قرمز رنگ نیز  از متهمین کشف شد که در بررسی سوابق موتور سیکلت مشخص شد که دارای سابقه سرقت در شهرستان ورامین است .
یکی از مالباختگان که متهمین در منطقه اوشان اقدام به زورگیری گوشی تلفن همراه و رشته گردنبند طلا از وی کرده بودند ، پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی و شناسایی دقیق متهمین به کارآگاهان گفت : ” در ساعت 13:00 مورخه 13/10/1394 با خودرو شخصی خود وارد پارکینگ مجتمع شدم ؛ همزمان با ورود به پارکینگ ، جوانی افاغنه نیز در حال زدن برچسب آگهی بر روی دیوار مجتمع مسکونی ما بود . داخل پارکینگ و به محض پیاده شدن از ماشین ، ناگهان همان جوان افاغنه را با چاقو در مقابل خود مشاهده کردم ! قصد فریاد زدن داشتم که این شخص با ضربه ای شدید که به صورتم زد مرا بر روی زمین انداخت و با تهدید چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه و یک رشته گردنبند طلا از من نمود و به سرعت از محل متواری شد ” .
مالباخته ای دیگر که متهمین در شهرستان ورامین اقدام به سرقت موتورسیکلت و دیگر اموال وی و همسرش کرده بودند ، پس از شناسایی متهمین در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “بهمراه همسرم [داخل خانه سرایه داری محل زندگی خود در یک گاوداری ] در حال استراحت بودیم که متوجه ورود یک نفر از طریق دیوار به داخل گاوداری شدم ؛ با باز شدن دربِ گاوداری چند نفر دیگر نیز وارد گاوداری شده و با تهدید چاقو و قمه مرا مجبور به تسلیم کردند . آنها دست و پای من و همسرم را داخل اتاق نگهبانی بسته و در ادامه اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه ، طلا و جواهرات متعلق به همسرم ، مبلغ 400 هزار تومان پول و همچنین موتورسیکلت [ طرح ] هوندا 125 متعلق به گاوداری کرده و از محل خارج شدند ” .
در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان و شناسایی دقیق متهمین از سوی آنها ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهمین با استفاده از موتورسیکلت هوندا 125 قرمز رنگ سرقت شده از گاوداری و همچنین به صورت پیاده نیز اقدام به انجام چندین فقره زورگیری و انجام سرقت های بعنف گوشی های تلفن همراه و طلا و جواهرات از افراد پیاده و رهگذر کردند که تعدادی از این مالباختگان شناسایی و به پایگاه یکم پلیس آگاهی دعوت شدند .
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : ” با توجه به شناسایی دقیق متهمین توسط تعدادی از شکات و مالباختگان ، کشف اموال مسروقه از متهمین و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی ، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که توسط چند جوان افاغنه و به شیوه و شگردهای مختلف مورد تهدید ، زورگیری ، سرقت اموال و … قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر – مسیر شرق به غرب – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه نمایند
Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s