حمله داعش به کلوپ هواداران رئال مادرید در عراق

در حمله گروه “دولت اسلامی” (داعش) به قهوه‌خانه‌ای در یکی از شهرهای شمال عراق، بیش از ده نفر کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند. این قهوه‌خانه کلوپ هواداران باشگاه فوتبال رئال مادرید بوده است.

عکس تزئینی است

تیم فوتبال رئال مادرید در آخرین بازی فصلی خود که روز شنبه (۱۴ مه/ ۲۵ اردیبهشت) که لا کرونا برگزار می‌شود، با بازوبندهای سیاه ظاهر خواهد شد. این اقدام واکنشی به حمله خونین گروه تروریستی “دولت اسلامی” به قهوه‌خانه‌ای در شمال عراق است که کلوپ هواداران تیم رئال مادرید محسوب می‌شد.

کلوپی که هدف حمله تروریستی قرار گرفت در شهر “بلد”، در ۸۰ کیلومتری شمال بغداد قرار دارد. شهر بلد اکثرا شیعه‌نشین است و اغلب هدف حملات تروریستی داعش قرار می‌گیرند. در این حمله ۱۳ نفر کشته و بیش از ۲۵ نفر زخمی شدند. در برخی گزارش‌ها تعداد کشته‌ها ۱۶ نفر و زخمی‌ها ۲۰ نفر ذکر شده‌اند.

عاملان انتحاری داعش چه کسانی هستند؟

حمله روز جمعه (۱۳ مه/ ۱۴ اردیبهشت) صورت گرفت. به گفته پلیس عراق مهاجمان که سه فرد مسلح بودند وارد کلوپ شده و بر روی افراد حاضر در محل آتش گشودند. شماری از کشته‌شدگان مأموران پلیس و شبه‌نظامیان شیعه عضو گروه‌های دفاع از خود بودند.

گروه داعش در بیانیه‌ای که در اینترنت منتشر شده مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفته است.

پس از این حمله، نیروهای امنیتی منطقه را محاصره کرده و به جستجوی مهاجمان پرداختند.

ساعاتی بعد دو مرد که احتمال داده می‌شود که در حمله به قهوه‌خانه شرکت داشتند خود را در نزدیکی نیروهای امنیتی منفجر کردند. در این عملیات نیز علاوه بر دو مهاجم، دو پلیس و دو نفر از شبه‌نظامیان شیعه طرفدار دولت کشته‌ شدند.

باشگاه رئال مادرید به خانوادهای قربانیان حمله روز جمعه در شمال عراق تسلیت گفت و با مردم عراق که به گفته این باشگاه با خشونت افراطی‌ها مواجه‌اند ابراز همدردی کرد.

وزیر امور خارجه اسپانیا نیز در واکنشی به این حمله گفت، این حمله تروریستی در نهایت درجه نفرت‌انگیز بود زیرا هدف حمله کسانی بودند که برای تماشای یک رویداد ورزشی جمع شده بودند. او گفت، دولت اسپانیا با مقام‌های عراق و همچنین خانواده قربانیان ابراز همدردی می‌کند.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s