بوسه ترامپ و پوتین جهانی شد

tro

در یکی از رستوران‌های لیتوانی، تصویری نقاشی شده است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را در حال بوسیدن دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نشان می‌دهد.

این نقاشی که روی دیوار کشیده شده است، اثر هنرمند محلی، مینداوگاس بونانو است. او پنجشنبه ۱۲ مه، به وسیله یکی از رستوران‌داران، از این نقاشی پرده برداشت؛ اقدامی که نگاه رسانه‌های لیتوانی و جهانی را به خود جلب کرد.

این نقاشی، بازسازی یک نقاشی قدیمی به شمار می‌آید که به سال ۱۹۷۹ باز می‌گردد. نقاشی قدیمی، لیونید بریجنیف از رهبران اتحاد جماهیر شوروی را در حال بوسیدن اریک هونیکر رئیس جمهوری آلمان غربی نشان می‌دهد.

در سال ۱۹۹۰، عکسی گرته برداری شده از این بوسه نیز بر روی دیوار برلین دیده شد که به یکی از نشانه‌های هنری بر روی این دیوار مشهور تبدیل شد

دومینیکاس سیسکاوسکاس، رستوران داری که از نقاشی جدید پرده برداری کرده در مصاحبه با شبکه خبری بالتیک گفته است که این نقاشی، از یکی از نقاشی‌های دوره شوروی گرته برداری شده است.

او افزوده است‌:‌ «میان دو قهرمان نقاشی (ترامپ و پوتین) شباهت‌های زیادی یافتیم، هردوی آن‌ها بسیار مغرورند، از این رو حضورشان در کنار هم خنده دار است،… ما بار دیگر در آستانه یک جنگ سرد قرار گرفته‌ایم، در حالی که ممکن است در ایالات متحده ممکن است رئیس جمهوری جدیدی به خود ببیند که دوست روسیه باشد».

پوتین و ترامپ، سخنانی بر زبان آورده‌اند که نشان از آن دارد از یکدیگر خوششان می‌آید. پوتین از ترامپ به عنوان شخصی سرزنده یاد کرد، در حالی که ترامپ گفت تعریف شخصی که مورد احترام میان مردم خود در داخل و خارج باشد، شرف بزرگی است».

البته اخیرا رابطه ترامپ و پوتین، اندکی سرد شده، به خاطر این‌که کمپین ترامپ ویدیویی منتشر کرد که روسیه را به عنوان رقیب سیاسی آمریکا نشان می‌دهد.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: