هشدار پلیس ترکیه درباره احتمال حمله داعش در 19 مه

tor

پلیس ترکیه در بیانیه‌ای به ادارات امنیتی 81 استان این کشور هشدار داد که احتمال وقوع حملات تروریستی از سوی داعش در مراسم روز جوان و ورزش در 19 مه(پنج شنبه 30 اردیبهشت) وجود دارد.

 به نقل نوشته روزنامه حریت، پلیس اسناد محرمانه‌ای را به ادارات امنیتی استان‌های کشور در راستای اعمال تدابیر امنیتی بیشتر برای مقابله با هرگونه عملیات تروریستی داعش در 19مه ارسال کرده است.

در این اسناد به این مساله اشاره شده است که داعش به شبه نظامیان خود مجوز کشتن سربازان و نیروهای پلیس را صادر کرده است.

در این بیانیه هشدار آمیز بر اتخاذ تدابیر شدید امنیتی به خصوص در مکان‌های عمومی و همچنین ایستگاه‌های بازرسی تاکید شده است.

همچنین روزنامه “هابرترک” در گزارشی به نقل از سازمان اطلاعات ترکیه اعلام کرد: احتمال حمله تروریستی در آنکارا در حین برگزاری مراسم بزرگداشت روزجوان و ورزش در 19 ماه مه وجود دارد.

سازمان اطلاعات ملی ترکیه به مقامات این کشور هشدار داده است که 10 شبه نظامی داعش از طریق استان “غازی آنتپ” در جنوب شرقی کشور، وارد ترکیه شده‌اند که درنظر دارند 10 حمله تروریستی در مناطق شهری به خصوص در آنکارا انجام دهند.

همچنین این افراد در نظر دارند در “آنیت کابیر” آرامگاه مصطفی کمال آتاتورک، یا در محوطه نظامی منطقه “جبجی” در آنکارا و یا سفارت آمریکا در این کشور حملاتی را انجام دهند.

با این حال رئیس ستاد ارتش ترکیه اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر بسته بودن، “آنیت کابیر” در روز جوان و ورزش به دلیل تهدید حمله تروریستی در این مکان را رد کرد.

همچنین پس از کشف و توقیف 722 کیلوگرم مواد منفجره در شهرسان “سیرت”، حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) به احتمال انجام حملات در گردهمایی های روز 19 مه متهم شد.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s