تروریستها به جان هم افتاده اند، ارتش سوریه پیش می رود

beja.jpg

نیروهای ارتش سوریه، موفق شدند به شکل کامل بخش جنوبی “غوطۀ شرقی” را، که به دلیل وجود زمین های کشاورزی گسترده مهمترین منبع تأمین مواد غذایی در غوطه است، تحت کنترل خود در آورند.

 سیطرۀ ارتش سوریه بر جنوب غوطۀ شرقی در حالی محقق شده است که این منطقه در 20 روز گذشته شاهد درگیری های شدید میان گروه ترویستی موسوم به “جیش الاسلام” از یک سو و تروریست های “جبهة النصره” (شاخه القاعده در سوریه) از سوی دیگر بوده است. منابع وابسته به تروریست ها در سوریه اعلام کرده اند که در پی این درگیری ها جیش الاسلام مجبور به عقب نشینی از مواضع خود شده است.

با عقب نشینی جیش الاسلام، ارتش سوریه توانسته است پیشروی های مهمی به دست آورد.
در حالی که گروه های تروریستی به درگیری های داخلی و متهم کردن یکدیگر مشغول اند، نیروهای ارتش سوریه توانسته اند با استفاده از فرصت پیش آمده، عملیات نظامی خود را در جنوب غوطۀ شرقی، در چند محور، گسترش دهند و در کمتر از یک ماه مناطق گسترده ای را در جنوب غوطۀ شرقی از سیطرۀ تروریست ها آزاد کنند.
نزاع ها میان گروه های مختلف تروریستی در غوطۀ شرقی از خونبارترین درگیری ها در سراسر سوریه است و تا کنون راهی برای پایان دادن به آن پیدا نشده است. این اختلافات تا جایی پیش رفته است که ابو عبد الله الاردنی، مفتی جبهة النصره در غوطۀ شرقی، اعلام کرده است که «جنگ با جیش الاسلام از جنگ با نظام اسد واجب تر است»!

 

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s