بستن یک پناهجو به درخت در شرق آلمان

پس از آن که یک پناهجوی ۲۱ ساله عراقی در فروشگاهی در شرق آلمان یکی از کارکنان فروشگاه را تهدید می‌کند، چندین مرد به او حمله کرده و او را به بیرون از فروشگاه می‌برند و با کابل به درختی می‌بندند.

روزنامه آلمانی زشزیشه تسایتونگ و همچنین روزنامه آلمانی “بیلد” روز پنج‌شنبه (۱۳ خرداد / ۲ ژوئن) گزارش داده‌اند که چندین مرد یکی از پناهجویان عراقی مستقر در شهر آرنسدورف در ایالت زاکسن در شرق آلمان را با کابل به درختی بستند.

گفته می‌شود که این حادثه روز ۲۱ ماه مه سال جاری رخ داده و ماموران پلیس در نظر داشته‌اند در این باره خبری منتشر نکنند، اما با پخش یک ویدئو از این حادثه در اینترنت پلیس شهر آرنسدورف نیز مجبور شده‌این حادثه را رسما فاش کنند.

در همین زمینه:

زدوخورد میان پناهجویان در آلمان چندین زخمی برجای گذاشت

“ورود ۳۶۹ تروریست احتمالی به نام پناهجو به آلمان”

نهادی که در آلمان برای پناهجویان دوست پیدا می‌کند

شکار پناهجویان توسط گروه‌های شبه‌نظامی در شرق اروپا

هزاران پناهجوی عراقی در آلمان به کشور خود بازمی‌گردند

در بیانیه‌ای در این باره آمده است که پناهجوی عراقی بیماری روحی دارد و در یک بیمارستان مغز و اعصاب در همین منطقه مداوا می‌شود. گفته می‌شود که او مشکلی با کارت تلفن‌همراهش داشته و برای سومین بار به این فروشگاه رفته بوده.

هنگامی که کارکنان فروشگاه به این پناهجو گفته‌اند که شارژ تلفن‌اش خالی است، او خشمگین شده است. در ویدئویی که در این باره منتشر شده، دیده می‌شود که این مرد جوان با یک بطری در دست جلوی صندوق پرداخت پول فروشگاه ایستاده و با کارمندان فروشگاه بحث می‌کند.

چندین شاهد عینی نیز گزارش داده‌اند که این پناهجوی عراقی می‌خواسته یک شیشه شراب از فروشگاه زنجیره‌ای لوازم خانگی “نتو” بدزدد که این حادثه رخ داده است.

در ادامه ویدئو دیده می‌شود که ناگهان چهارمرد به سوی پناهجوی عراقی می‌آیند، بطری را از دست‌اش می‌گیرند و او را کتک‌زنان به بیرون از فروشگاه می‌برند. شاهدان عینی گزارش داده‌اند که این مردان تی‌شرت‌هایی برتن داشتند که روی آنها نوشته شده بود: گروه های دفاعی شهروندی.

در این ویدئو می‌توان دید که هیچ یک از کارکنان فروشگاه در انتقال پناهجوی عراقی به بیرون از فروشگاه دخالت نمی‌کند. تنها صدای زنی می‌آید که می‌گوید: «تاسف‌بار است که نیاز به گروه‌های دفاعی شهروندی است.»

در گزارش پلیس از این حادثه آمده است که ماموران این مرد را در حالی که با کابل به درختی بسته شده بود یافتند. مردانی که او را به درخت بسته بودند به ماموران گفته‌اند که آنها با این اقدام می‌خواسته‌اند از فرار او جلوگیری کنند.

گفته شده که این پناهجو سپس به بیمارستان منتقل شده و تحت مداوا قرار گرفته است. از چهار مهاجم اما اثری در دست نیست، زیرا آن گونه که پلیس می‌گوید “در شرایط حساس روز حادثه امکان ثبت مشخصات این افراد وجود نداشته است”.

ویدئویی در این باره در اینترنت منتشر شده است

پلیس آرنسدورف اعلام کرده که پرونده‌ای علیه پناهجوی جوان عراقی به خاطر تهدید شهروندان گشوده شده و پرونده‌ای نیز برای چهارنفری که او را به درخت بسته بودند تشکیل شده است. این افراد که مشخصاتی از آنها در دست پلیس نیست، متهم به سلب آزادی دیگران شده‌اند.

گفته می‌شود یکی از چهارنفری که پناهجوی عراقی را به زور به خارج از فروشگاه برده و او را به درخت بسته، یکی از کارمندان شهرداری و عضو حزب دمکرات مسیحی آلمان آرنسدورف است و مفتخر است از این که به کمک شهروندان شتافته است.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s