کارگران زیر کتک ماموران 

ضربات شوکر بر تن دستفروش اهوازی

ضربات شوکر بر تن دستفروش اهوازی

ضربات شوکر بر تن دستفروش اهوازی

ضربات شوکر بر تن دستفروش اهوازی

بعداز انتشار خبر ضرب و شتم وحشیانه یکی از دستفروشان توسط ماموران شهرداری اهواز مقامات حکومتی ناچار از پیگیری موضوع شدند. معاون فرماندار اهواز گفت: این حادثه پیگیری و با مامور خاطی برخورد می شود.
شب گذشته انتشار تصاویری از ضرب و شتم یکی از دستفروشان به وسیله یک مامور اجرائیات شهرداری اهواز واکنش هایی را به همراه داشته است.
در این تصاویر یکی از ماموران اجرائیات شهرداری اهواز با یک دستفروش در یکی از خیابان های مرکز شهر (بازار عبدالحمید)، درگیر می شود و با شوکر او را مضروب می کند.
یکی از شاهدان عینی در این باره گفت: ظهر سه شنبه سه چهار نفر از ماموران اجرائیات شهرداری برای جمع آوری بساط یکی از دستفروشان در یکی از خیابان های فرعی نادری مراجعه کرده بودند.
این دستفروش قصد داشت از ضبط اموال و اجناس خود که می گفت به صورت نسیه خریداری کرده، ممانعت کند اما ماموران نپذیرفتند و بعد
از اصرار و فریاد زدن فرد دستفروش، با شوکر وی را مضروب کردند.
این در شرایطی است که معاون خدمات شهری شهردار اهواز این موضوع را تکذیب کرد و گفت: مسئول واحد اجرائیات شهرداری اهواز ظهر دیروز به تنهایی در خیابان های مرکزی مشغول گشت زنی بوده که تعدادی از دستفروشان به او حمله می کنند و او ناچار می شود که از خود دفاع کند و با آنها درگیر شود.
علیرضا حلاج ادامه داد: بعد از درگیری با کلانتری محل تماس گرفته شده و دستفروش بازداشت می شود. وی نسبت به استفاده از شوکر توسط مامور اجرائیات اظهار بی اطلاعی کرد و افزود: هیچکدام از ماموران اجرائیات شهرداری ‘شوکر’ در اختیار ندارند.
حلاج اضافه کرد: دستفروشان به تذکرها و اخطارهای ماموران اجرائیات که وظیفه ممانعت از حضور آنها در خیابان نادری را دارند، بی توجهی می کنند بنابراین این درگیری ها اجتناب ناپذیر است.
وی تصریح کرد: ماموران اجرائیات شهرداری نیز بارها در این درگیری ها مجروح و مصدوم شده اند. این مسول حکومتی با بیان اینکه شهرداری اهواز برای ساماندهی دستفروشان طرحی ارائه کرده است، اظهار کرد: دستفروشی ریشه های متعددی از جمله افزایش نرخ بیکاری دارد و ساماندهی دستفروشان همکاری همه مسئولان استان را می طلبد.
به گفته وی شهرداری اهواز پارک ربیع را برای استقرار دستفروشان هسته مرکزی شهر اهواز پیشنهاد و آماده سازی کرده بود که دستفروشان با این محل موافقت نکرده اند.
برخورد با مامور خاطی
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار اهواز در هراس از موج خشم و نفرتی که در بین مردم بوجود آمده بود مجبور به عقب نشینی شد و گفت: هیچکدام از ماموران شهرداری اهواز حق برخورد با دستفروشان را ندارند. مساله ضرب و شتم این دستفروشان پیگیری و با مامور خاطی در این ماجرا برخورد می شود.
شوکر سلاح غیرمجاز است
شوکر وسیله ای است که در کسری از ثانیه می تواند چند صد وات برق را به بدن هدف تخلیه کند و در صورتی که هدف، بیماری زمینه ای مانند مشکلات قلبی یا تنفسی داشته باشد، ممکن است به ایست قلبی و احتمالا مرگ نیز بیانجامد.
بر اساس قانون مصوب ۱۳۹۰ ‘شوکر’ در زمره سلاح غیرمجاز به شمار می رود و استفاده و حمل آن ممنوع است و جزای حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه به همراه دارد.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s