اخراج کارگران

اخراج ۵۰۰ کارگر پتروشیمی بوشهر به دلیل اعتراض صنفی

اخراج ۵۰۰ کارگر پتروشیمی بوشهر به دلیل اعتراض صنفی

اخراج ۵۰۰ کارگر پتروشیمی بوشهر به دلیل اعتراض صنفی

اخراج ۵۰۰ کارگر پتروشیمی بوشهر به دلیل اعتراض صنفی

۵۰۰ کارگر مشغول به کار در سایت ۳ پتروشیمی بوشهر به دلیل اعتراضات صنفی مسالمت آمیز از محل کار خود اخراج شدند. کارفرمای کارگران سایت ۳ پتروشیمی بوشهر به دلیل یک تجمع آرام در اعتراض به چندین ماه حقوق معوقه، کارگرانش را اخراج کرد.
از روز سه شنبه جمعی از کارگران سایت ۳ پتروشیمی بوشهر که هنوز به بهره برداری کامل نرسیده و در حال گذارندن مراحل اولیه ساخت است، در اعتراض به عدم پرداخت ۳ ماهه دستمزد و حق بیمه شان، دست به تجمع اعتراضی زدند؛ اما آنچه در این بین جالب توجه بود اینکه کارفرمایان این شرکت به جای رسیدگی به مشکل کارگران و پرداخت دستمزدشان، به آنها برگ تسویه حساب دادند و به کارگزینی شرکت معرفی کردند.
در این رابطه یکی از کارگران شرکت گفت: ما داخل سایت ۳ پتروشیمی بوشهر در حال کار هستیم و بدترین شرایط اقامتی، رفاهی و حقوقی را داریم. پیمانکار این پتروشیمی (شرکت ساختمانی نصب تجهیزات پتروشیمی) از ماه مرداد تا الان هیچ گونه حقوقی به حساب کارگران و کارکنان دفتری خود واریز نکرده و حق بیمه تأمین اجتماعی را به صورت یک ماه یک بار واریز کرده است.
این فعال کارگری ادامه داد: کارگران حتی برای درخواست مساعده نیز باید روزهای زیادی انتظار بکشند تا بعد از مدت ها انتظار، مبلغی نزدیک به دویست هزار به حساب آنها واریز شود. تعداد ۵۰۰ نفر از کارگران این شرکت به خاطر این مشکلات از روز دوشنبه اعتصاب کردند.
وی در مورد نحوه برخورد کارفرمایان با این اعتراض منطقی گفت: کارفرما ابتدا وعده داد بخشی از حقوق معوقه را پرداخت کند ولی چون کارگران خواستار پرداخت همه معوقات و حق بیمه بودند، از روز چهارشنبه به شرکت دستور داد تا همه اعتصاب کنندگان را از کار اخراج کنند و به همه کارگران معترض به همین خاطر برگ تسویه حساب داده شد.
در واقع آنها در پاسخ ما ۵۰۰ نفر که در اعتراضی آرام، پرسیدیم چرا سه ماه دستمزد و مزایای ما را پرداخت نمی کنید، بدترین پاسخ ممکن یعنی اخراج را مطرح کردند و اضافه کردند اگر تا روز یکشنبه فرایند تسویه حساب خود را انجام ندهید، با شما برخورد امنیتی خواهیم کرد.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s