اینجا حلب نیست قلب ایران است 

به رگبار بستن یک کشاورز توسط نیروهای مسلح حکومتی

به رگبار بستن یک کشاورز توسط نیروهای مسلح حکومتی

به رگبار بستن یک کشاورز توسط نیروهای مسلح حکومتی

به رگبار بستن یک کشاورز توسط نیروهای مسلح حکومتی

نیروهای مسلح حکومتی در سردشت با تیراندازی به سوی یک شهروند مدنی او را راهی بیمارستان کردند. قبل از ظهر روز گذشته بیست و چهارم آذرماه، روستای “تیت علیا” از توابع آلان سردشت صحنه گلوله‌پراکنی نیروهای انتظامی بود که بر اثر آن یک کشاورز میانسال به شدت زخمی شد.
در یورش مأموران مسلح، شهروندی با هویت سردار خضرپور ۴۴ ساله هدف مستقیم گلوله قرار می‌گیرد. وی به هنگام کار بر روی مزرعه شخصی‌اش در حومه‌ی روستا مورد اصابت تیر قرار گرفته که بعد از مدتی توسط اهالی روستای تیت علیا به مراکز درمانی سردشت انتقال می‌یابد. بنا به گفته شاهدان عینی نیروهای انتظامی ساعت ١١ با دو دستگاه خودرو ناجا وارد روستا شده و بدون ابلاغ برگه‌ی قضایی اقدام به تفتیش منازل کردند.
آنان پس از یک ساعت بازرسی برخی از شهروندان مدنی، سردار خضرپور را در مزرعه‌اش مشاهده و بدون اعلام قبلی، او را به رگبار گلوله می‌بندند که در نتیجه این کشاورز مصدوم می‌گردد.
درباره انگیزه‌ی اصلی گلوله‌پراکنی نیروهای حکومتی، گزارش دقیقی در دسترس نیست اما منابع خبریکُردپا از “اقدامات خودسرانه  مأموران ناجا” جهت “ایجاد رعب و وحشت” خبر دادند.
همچنین نزدیکان سردار عنوان کردند که به هنگام انتقال ایشان به سردشت، “نیروهای انتظامی در سر راه مانع شدند.”این شهروند کُرد که دارای همسر و دو فرزند می‌باشد در بیمارستان سردشت تحت معالجه است که وضعیت عمومی او “وخیم” می‌باشد.
پیش از این محمدصالح نیکبخت، حقوق‌دان و وکیل مدافع سرشناس کُرد طی گفتگو با کُردپا درباره تیراندازی به شهروندان مدنی کُردستان، گفت: “متأسفانه اکنون مأموران نظامی و انتظامی در دادگاه‌ها با توجیه اینکه؛ ابتدا علامت دادیم، بعد با صدا فرد خاطی را مطلع کردیم و حتی شلیک هوایی نمودیم، خود را تبرئه می‌کنند.”

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s