مهندس عمراني كه از آمريكا به ايران بازگشت و نگهبان حيات وحش شد

مهندس عمرانی که از آمریکا به ایران برگشت و نگهبان حیات‌وحش شد

نادر رضا نوری٬ مهندس عمران است و یک متخصص مترو که از دانشگاه‌های آمریکا فارغ‌التحصیل شده. او هفت سال پیش سر و کله زدن با سازه‌های فولادی و بتنی را ترک کرد و خود را وقف عشق همیشگی‌اش٬ حیوانات کرد.

حالا آقای رضا نوری به همراه همسر آمریکایی٬ چهار فرزند و سایر اعضای خانواده‌اش مسئولیت بزرگترین پارک حیوانات ایران را برعهده دارد که مخصوص مراقبت و تیمار از حیوانات وحشی آسیب دیده است.

خبرگزاری مهر به تازگی به سراغ این مرکز کم‌نظیر نگهداری از حیوانات رفته و یک گزارش تصویری از آن تهیه کرده است که چند عکس این مجموعه را در گزارش پیش رو خواهید دید. سایر اطلاعات هم از معدود مصاحبه‌های نادر رضانوری در سال‌های گذشته استخراج شده است.

​نادر رضا نوری می‌گوید که علاقه و توجه اصلی او به حیوانات وحشی است و به عنوان مثال غرور گرگ را به وفای سگ اهلی ترجیح می‌دهد.

او همه زندگی‌اش را صرف مزرعه حیوانات کرده و می‌گوید اگر برای چند ساعت با این حیوانات نباشد انرژی‌اش را از دست می‌دهد و مریض می‌شود.

مرد نگهبان طبیعت ناراحت است که چرا برخی٬ حیوانات را بدون شعور و درک درنظر می‌گیرند. به نظر او آدم اگر به مقام انسانیت نرسد٬ از هر حیوانی پایین‌تر و خطرناک‌تر است.

این دوست‌دار محیط زیست از تغییر سبک زندگی ایرانیان گلایه‌مند است و می‌گوید چرا دیگر هیچ خانواده‌ای برای فرزندش کرم ابریشم نمی‌خرد و هیچ کودکی در طبیعت به دنبال سنجاقک و شاپرک نمی‌دود.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s