نقض حقوق زندانیان ایران

بازگرداندن بهنام ابراهیم زاده به زندان رجایی شهر در حالت بیهوشی

بازگرداندن بهنام ابراهیم زاده به زندان رجایی شهر در حالت بیهوشیبازگرداندن بهنام ابراهیم زاده به زندان رجایی شهر در حالت بیهوشی 

مسولین زندان رجایی شهر از بستری شدن بهنام ابراهیم زاده در بیمارستان ممانعت به عمل آوردند. روز سه شنبه ۳۰ آذرماه، بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری زندانی، جهت معالجه به بیمارستان خمینی منتقل و بدون درمان به زندان بازگردانده شد.بهنام ابراهیم زاده که از دیسک کمر و درد شدید در ستون فقرات و مهره های گردن رنج می برد، روز سه شنبه ۳۰ آذرماه، بنا به تشخیص پزشکان و با هزینه شخصی خود برای بستری شدن، از زندان رجایی شهر به بیمارستان خمینی اعزام و بدون تکمیل دوره درمانی به زندان منتقل گشته است.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به خبرنگار حقوق بشر در ایران گفت: “پس از اعزام، پزشکان برای بستری شدن آقای ابراهیم زاده به او داروی بیهوشی تزریق کرده اند اما مأموران بعد از چند ساعت به بازگرداندنش به زندان پافشاری کرده و این زندانی درحالت بیهوشی به رجایی شهر منتقل شده است.”
گفتنی است که پزشکان تأکید کرده اند که این زندانی سیاسی می بایست سریعا در بیمارستان تحت عمل جراحی و معالجه قرار گیرد.
بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری که از سال ۱۳۸۹ در بازداشت به سر می‌برد، در مردادماه سال ۱۳۹۴ علی‌رغم پایان دوران محکومیت ۵ ساله خود، در پی پرونده‌سازی جدید از سوی مسئولان به ۷ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و چهارصدوپنجاه هزار تومان جریمه محکوم شد.
اتهام او «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و همچنین «فک قرار بازداشت» و «استفاده از تجهیزات ماهواره و پاسور» عنوان شده که به دلیل فعالیت‌های او در زندان می‌باشد.
وی که سابقه چندین دستگیری دارد، آخرین‌بار، در بیست و دوم خردادماه سال ۱۳۸۹ بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. وی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، بدون حضور وکیل، به بیست سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال کاهش یافت.
بهنام ابراهیم‌زاده برخلاف اصل تفکیک جرائم دربند زندانیان عادی زندان رجایی‌شهر نگهداری می‌شود. لازم به توضیح است که در بند عمومی، زندانیان جرائم موادمخدر و جرائم خطرناک نگهداری می‌شوند و بعضاً زندانیان سیاسی پس از انتقال به این بند امنیت جانی ندارند و مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند.
گفتنی است این زندانی سیاسی تاکنون چندین‌بار در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s