وزیر دفاع آلمان در سفر به عربستان از پوشیدن حجاب و عبا خودداری کرد

وزیر دفاع آلمان در سفر به عربستان از پوشیدن حجاب و عبا خودداری کرد: وزیر دفاع آلمان- خانم اورسلا وُن‌در له‌ین- که برای دیدار با مقامات عربستان، به آن کشور رفته، به پوشیدن کت‌وشلوار کاری اکتفا کرده و گفته که زنان هم مثل مردان باید اجازه‌ی انتخاب پوشش خود را داشته باشند. او در کاخ دیوان ریاض با مقامات عرب، از جمله همتای عربستانیِ خود گفتگو کرد. 

خانم اورسلا وُن‌در له‌ین، وزیر دفاع آلمان گفت که از زن‌ها انتظار می‌رود که عبا بپوشند و چنین انتظاری بسیار آزاردهنده است. 

یک هفته پیش از این سفر، آنگلا مرکل- صدر اعظم آلمان- خواستار ممنوعیت برقعه در آلمان شد بود وبرقعه کامل (با پوشش صورت) را در آلمان غیر قابل قبول خواند.

برای زنان سعودی، پوشیدن حجاب و عبا(پوشش بلند) ضروری‌ست و زنان خارجی مطابق قانون فقط باید عبا بر روی لباس خود بپوشند ولی مجبور به رعایت #حجاب نیستند. پوشاندن صورت زنان در عربستان اجباری نیست ولی برخی از زنان، برقعه کامل دارند و صورت‌شان پوشیده است. 

مردان نمی‌توانند بدون پیراهن یا با شلوارک در اجتماع ظاهر شوند. به زنان و مردان خارجی که به عربستان می‌روند، گفته می‌شود که به قوانین پوشش به دقت توجه کنند که پلیس اخلاق اسلامی (مُطَوَعین) با آن‌ها درگیر نشود. توریست‌های زن معمولا علاوه بر پوشیدن عبا (یا مانتوی گشاد) یک روسری هم به همراه دارند.

اورسلا وُن‌در له‌ین، وزیر دفاع آلمان، این رویه را به طور کامل شکسته و اعلام کرده: هیچ زنی در هیئت من مجبور نیست عبا بپوشد. در عربستان از او به صورت معمول پذیرایی شد ولی این رفتار او، انتقاداتی را در شبکه‌های اجتماعی و به ویژه در تویتر برانگیخت، برخی خودداری وی از پوشیدن لباس سنتی عربی را توهین‌آمیز خواندند و خواستار دستگیری وی شدند

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s