سربازی که از خودگذشتگی را معنا کرد، پایش را داد تا جان سگ را نجات دهد

حیوان‌آزاری برخی شهروندان پای ثابت اخباری است که در فضای مجازی منتشر می‌شود، از اعدام یک روباه به دلیل خوردن تخم‌مرغ‌های یک دامدار، تا آموزش سگ با ضرب وشتم دلخراش توسط «خانم مربی».

این اخبار فقط مختصِ شهروندان نیست، برخلاف بیشتر کشو‌رهای دنیا، در ایران، حیوان‌آزاری و خشونت سازمان یافته از سوی نهادهای دولتی، همواره تصویرگر شکنجه‌ها و مرگ‌های قرون وسطایی بوده است. سگ‌های مشهد و شیرازرا با تزریق نوعی «سم» از پای در می‌آوردند، شهرداری‌هایی که در قراردادشان با پیمانکاران ذکر شده، به ازای لاشه‌ی هر سگ n تومان دسمتزد پرداخت می‌کنند. اینها و بیشتر از این‌ها اخبار غالبی است که در فضای مجازی منتشر می‌شود و آه و افسوس خواننده و بیننده را به دنبال دارد.

اما این همه‌ی ماجرا نیست، شهروندان دلسوزی در این سرزمین زندگی می‌کنند که با رعایت حقوق حیوانات و محبت به آن‌ها، مرحمی هستند بر تصاویر سیاهِ حیوان‌آزاری در کشور، مانند مسوول محل نگهداری سگ‌ها در پردیس، و یا آن آقای معممی که با شیشه مشغول شیر دادن به توله‌های یک سگ است.

امروز می‌خواهیم «محمد باختر» یکی دیگر از این تصویرگران محبت را به شما معرفی کنیم.

محمد باختر، یک سرباز مریوانی است، مانند بسیاری دیگر از سربازان که با بدرقه و هزار امید و آرزوی پدر و مادر به «اجباری» می‌روند و برای بعد از این دوران برنامه‌های فراوانی دارند.

محمد که در پادگان عجب شیر در آذربایجان دوران سربازی را می‌گذراند، متوجه گیر افتادن یک سگ در گوشه‌ای از پادگان می‌شود و بی درنگ برای نجات حیوان گیرافتاده وارد عمل می‌شود، اما هنگام نجات سگ یک مین منفجر می‌شود و پای محمد را از او می‌گیرد.

حال محمد خوب نیست، او یک پایش را از دست داده و به دلیل شدت جراحات، در بخش سی‌سی‌یوی بیمارستان بستری است.

محمد پایش را داد تا از خودگذشتگی و محبت به حیوانات را معنی کند.

جبهه آزادي خواهان مردم ايران  برای محمد آرزوی سلامتی می‌کنذ

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s