مصرف زیاد زردچوبه باعث تحریك دستگاه گوارش می‌شود

بسیاری از مواد اكسیدان و مواد حاوی رادیكال‌های آزاد كه دارای اثرات مخرب و سرطان‌زا هستند حاصل بسیاری از موادمصنوعی هستند که به صورت موادخوراكی و نوشیدنی به بدن ما سرازیر می‌شوند. این مواد در پالایشگاه بزرگ بدن (کبد) به مواد ارزشمند و مضر و سمی تغییر شكل می‌دهند. به همین دلیل است که در سال‌های اخیر مشكلات كبدی در جهان بسیار گسترده شده است.

دكتر محمدحسين صالحی سورمقی، فارماکولوژی و استاد دانشكده داروسازی تهران در گفت‌وگویی با خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه» به خواص دارویی یکی از گیاهان اشاره کرد که محافظ کبد هستند.

مصرف زیاد زردچوبه باعث تحریك دستگاه گوارش می‌شود

زردچوبه پودر ریشه گیاه معروف زردچوبه است و سالیان درازی است كه به عنوان مهم‌ترین ادویه‌های خوراكی به شمار می‌رود. زردچوبه دارای خواص متعددی از جمله ضدمیكروب، ضدسرطان، آنتی‌اكسیدان، كاهش دهنده چربی خون، ضدنفخ و اسپاسم، محرك سیستم ایمنی بدن و به خصوص محافظ كبد است.غ

گرچه زردچوبه در حد مصرف غذایی اثرات خوبی بر بدن دارد ولی اگر بخواهیم از خواص آن به عنوان دارو بهره‌مند شویم (به عنوان نمونه برای برطرف كردن مشكلات كبدی) باید روزی 2 تا 3 گرم از آن را مصرف كرد.

باید توجه داشت چون مقدار مصرف زیاد زردچوبه باعث تحریك دستگاه گوارش می‌شود باید این میزان را در سه نوبت مثلا هر نوبت یك گرم به فواصل صبح، ظهر و شب مصرف كرد. یكی از راه‌های مصف ساده زردچوبه قراردادن آن در كپسول‌های خالی 500 میلی‌گرمی است كه می‌توان آنها را از داروخانه تهیه كرد.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s