گزینه ترامپ برای اطلاعات/تغییر رژیم در ایران

گزارش ها حاکی از آن است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا «دان کوتز» سناتور سابق را به عنوان رئیس سازمان اطلاعات آن کشور منصوب خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کوتز که 73 سال دارد از طرف ترامپ به عنوان هماهنگ کننده شانزده مؤسسه اطلاعاتی و امنیتی گمارده خواهد شد.

کوتز سناتور جمهوریخواه که طی سالهای 1989 تا 1999 از ایالت ایندیانا و سپس از سال 2011 تاآخر دوره اش در روز سه شنبه خدمت کرده است یکی از شش سناتور آمریکایی و سه مشاور کاخ سفید است که روسیه آنها را در سال 2014 به خاطر اعمال تحریم علیه مسکو بعد از اشغال منطقه کریمه اکراین در فهرست سیاه خود قرار داد.

کوتز که طرفدار اعمال تحریم های سخت علیه روسیه است اقدام مسکو علیه خود را یک افتخار دانست.

«جیمز کلاپر» که امروز در نشست استماع سنای آمریکا در خصوص اقدامات سایبری روسیه شرکت کرد، هم‌اکنون مدیر اطلاعات ملی است.

وی از جمله حکومت ایران را به تلاش برای هک رایانه‌ های آمریکا متهم کرد.

«جیمز کلاپر»، مدیر اطلاعات ملی آمریکا و مایکل راجرز، فرمانده یگان سایبری آمریکا دیگر حاضران در این نشست کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا بودند.

این سه مقام اطلاعاتی در بیانیه‌ای مشترک حکومت ایران را به استفاده از تاکتیک‌های «جاسوسی سایبری»، پروپاگاندا و حمله به عنوان یک اهرم فشار جهت دستیابی به اولویت‌های امنیتی‌اش و مقابله با تهدیدها علیه خود متهم کرده‌اند.

این بیانیه خاطرنشان می‌کند: « رژیم ایران همچنین از توانمندی‌های سایبری‌اش مستقیماً علیه آمریکا استفاده کرده است.»

ترامپ از تغییر رژیم در ایران حمایت می‌کند

مایکل لدین کارشناس و تحلیلگر آمریکایی مسائل سیاسی در مطلبی که در نشریه فوربز انتشار یافته می‌نویسد انتصاب‌های دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب در سمت‌های ارشد امنیت ملی نشان می‌دهد که او پس از مراسم تحلیف طرفدار تغییر رژیم در ایران است.

به گزارش صدای آمریکا، این تحلیلگر سیاسی سازمان دفاع از دموکراسی در مقاله فوق با عنوان «انقلاب ما» می‌نویسد‌ «ژنرال‌ها فلین، متیس و کلی و پومپئو درباره ایران مواضع تندی دارند. همگی درباره توافق اتمی ایران صریحا انتقاد کردند و هر سه گفتند که می‌خواهند آمریکا سرسختانه‌تر عمل کند. به اعتقاد من هر سه آن‌ها مدافع تلاش‌ها برای تغییر رژیم در تهران هستند. اگر ترامپ با این افراد موافق نبود آنان را منصوب نمی‌کرد. »

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s