با فرو ریختن برج پلاسکو اعتبار حکومت وقت بیش از پیش زیر سوال جامعه رفت

img_1206-1 .

با فرو ریختن برج پلاسکو اعتبار حکومت وقت بیش از پیش زیر سوال جامعه رفت

در ام القرای مسلمین جهان و بر اثر سهل انگاری ، بی کفایتی و ریخت و پاشهای منابع ملی ، با عدم توجه به آسیب شناسی ابر شهری که روی چند گسل قدرتمند و قدیمی رشته کوههای البرز قرار دارد یک برج دچار اتش سوزی شده و در میان بهت و حیرت جهانیان در مقابل چشمان میلیونها انسان نگران مبدل به تلی از ویرانه میشود .

این اوار بسادگی و بسان یک عادت همیشگی ،  تلفات جدی بر پیکره جامعه ایرانی وارد اورده و همه را به سوگ بهترین جوانان رشید این سرزمین نشاند .

 

در جامعه ایران سیاست بازی و هجمه دین در راس امور اجرایی قرار دارد و بر این اساس همه امور جامعه تحت الشعاع این بازی شیادانه است .

 

در عصر اتم و با نگاهی به دیگر ابرشهرهای دنیا که از بهترین تجهیزات و ماشین آلات فوق مدرن برای مقابله با چنین حوادثی استفاده میکنند ، با ناباوری شاهد دستور ریاست جمهوری و برخی دیگر از مدیران برجسته کشوری بودم که برای نجات آتش نشانان و گیر افتادگان در آوار دعا کنید !!!
این شیادی همه دستاورد اجرای احکام دینی و حکومتی است که بر پایه دین در حال چپاول ایرانست و باز نتیجه 37 بی کفایتی و عدم تدبیر کشورداری است .  نباید انتظار داشت محصول یکساله حکومت جکهوری اسلامی در ایران این باشد چرا که تا یک دهه بعد از انقلاب سیستم حکومتی آخوندی برخوردار از نظم و تدبیر و مدیریت مستند رژیم گذشته بود و از دهه دوم آثار زیانبار کاشت باد توسط این جرثومه های فساد بصورت درو طوفانهای بلاخیز اقتصادی نظامی و آموزشی در سطح جامعه رخ نمود که حوادثی اینچنین تنها کوچکترین انهاست .
در جامعه ایرانی برای ساخت بتخانه ها و بازسازی قبرر مردگان 1400 سال میلیاردی هزینه میشود اما برای بازسازی ناوگان سیستم آتش نشانی هیچ اقدام عملی صورت نمیگیرد و این نشان از خصومت رژیم باملتی دارد که هر سال با شوروشوق به پابوس همان امام زادگانی علاقه نشان میدهند که در طی سه دهه آمار افزایشی یافته و پس از ثبت جهانی یونسکو امامزاده های ایران دو برابر شده اند

تصویر درون برنامه‌ای 1
بعنوان نمونه توجه کنید به سخنان مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، پیش از خطبه های نماز جمعه :
🔹در عرض سه سال به پلاسکو ۱۴ بار اخطار داده شد که این ساختمان امنیت ندارد.!
جناب چمران ” اگر این ساختمان ناامن بود ، اگر این حرف برای لاپوشانی خیانت شما نیست ، چرا اجازه ورود آتش نشانان به ساختمان ناامنی داده شد که به شدت ناامن تر شده بود ؟
در حادثه دیروز این سوال مطرح می شود که در هنگام ریزش دوباره ساختمان برای بار دوم آتش نشانان با کدام منطق و دلیل در ساختمان حضور داشتند ؟. دو ساعت قبل نیمی از ساختمان فرو ریخته بود چگونه حضور آتش نشانان پس از فرو ریختن نیمی از ساختمان بعد از بار اول در طبقات زیرین توجیه میشود .
حضور این افراد با توجه به نبود تجهیزات به روز آتش نشانی ( پله های مدرن اطفای آتش ) ،  تاخیر و عدم حضور امداد هوایی اطفای حریق ،  ناتوانی سیستم مدیریت شهری برای ممانعت از تجمع جمعیت خودخواه با ادعای فرهنگ چند هزار ساله ایرانی و آریایی و ناهماهنگی در مدیریت حادثه و بسته شدن شریانهای امداد رسانی توسط همان جمعیت احمق در محل که ناشی از عدم رشد فرهنگی و فقدان مدنیت و حس ملی گرایی و مسولیت اجتماعی در ما بعنوان سلاله های حافظ و سعدی و کوروش و داریوش می باشد ، چه چیز را اثبات میکند غیر از استیلای یک فرهنگ غلط شهری و مدیریت بی کفایت که برگرفته و حاصل تراوشات مغزی عده ای علیل الفکر بی خاصیت بنام مراجع تقلید هست .
گفته ها حاکی از اینست که : چون منطقه در حریم ممنوعه هوایی قرار دارد یگان هوایی هلال احمرنتوانسته برای امداد از امکانات هوایی خود بهره ببرد !!!!  این یعنی چون یک نفر در مرکز تهران زندگی میکند بخاطر حفظ جانش باید جان دیگران اینگونه در معرض مرگ قرار گیرد ؟این مطلب را هم باید در نظر گرفت : آتش نشانان ما که در انجام ماموریت های مانوری و نمایشی برای امداد و نجات از خود امادگی نشان می دهند  اماده رویارویی با اتفاقات و حوادث در سطح گسترده و غیر قابل پیش بینی نیستند .

با نگاهی به عکسهای منتشره فارغ از احترام و تشکری تمام قد بخاطر اوج فداکاری و از جان گذشتگی این عزیزان ، میتوان دید روحیه این عزیزان در مقابل چنین حوادثی در پایین ترین سطح ممکنه قرار دارد که البته باید گفت گریه و خودباختگی آتش نشانان ملت ایران از سر عجز و ناتوانی برای نجات همکاران خود بر اثر بی کفایتی مدیران شهری و نبود امکانات و تجهیزات بوده است .

اما ذکر این نکته ضروریست در تمام دنیا اعضای اتش نشانی و خدمات ایمنی از زبده ترین انسانها با سطح آموزش بسیاربالای علمی و انجام تستهای روحی روانی برای مقابله چنین روزهایی انتخاب میشوند که بتوانند در چنین گردبادهای مهیبی از عهده وظیفه خطیر خود برامده و بدون توجه به ابعاد کسترده و وحشتناک حوادث خونسردی و روحیه خود را درحد انتظار حفظ نمایند .

 


آتش‌سوزی جمهوری دقیقا ۳سال پیش  . در آن حادثه نیز بدلیل آتش سوزی در یک ساختمان بلند مرتبه کارگاهی روی داد ، چند نفر بدلیل نبود تجهیزات ( تشکهای بادی ) و برای فرار از آتش در مقابل دیدگان مامورین آتش نشانی ، خود را از پنجره های عمارت به پایین پرتاب کرده و کشته شدند .
و تاسف بارتر اینکه شهردارتهران دراین ۳سال هیچ اقدامی حتی برای ساختمان های همین خیابان نکرده است .
 در شهری که شهردار آن در فکر و اندیشه ارتقاء پست مدیریتی خود از شهرداری به ریاست جمهوری است ، برای رسیدن به نیت خود زمان صرف نموده و از امور شهری چون تهران غافل شده و برای نه امنیت شهری و نه ترافیک و نه الودگی هوا هیچ کار مثبتی تاکنون انجام نداده است .
اصولا شهرداریها هر نوع خدماتی برای بهبود شرایط شهرها را در اخذ وجه خلاصه نموده و از فروش مجوز ترافیک تا فروش تراکم همه و همه در سودجویی خلاصه میشود و ماحصل کار هم بصورت نیمه تمام رها شده و سراغ موضوع بعدی میروند .
جای خالی تجهیزات خاص و ماشین آلات پیشرقته ایمنی و اطفای حریق متناسب با معماری بلندمرتبه سازی تهران اینجا مشخص میشود . یکی از خبرگزاریهای داخلی خبری را منتشر نمود و شهرداری را بدلیل عدم ترخیص تجهیزات مدرن آتش نشانی از گمرک کشور به باد انتقاد گرفته است .

این وضعیت تکراری نشان از بیخردی و بی کفایتی مسئولینی دارد که نمیتوانند سوار بر حادثه شوند و همیشه منتظر بروز حادثه میمانند .

 

و در انتها حماقت مردمی که از طفولیت تحت سیطره چنین رژیمی همه جا با وحشت ،  استرس ، کتک کاری و ناهنجاری برخورد مستقیم داشته و در چنین جامعه ای بزرگ شده اند ، میتواند چنین آثار مخربی در جامعه داشته باشد که در بروز همچون حادثه ای چون اعتقادی به سیستم اطلاعرسانی کشور خود چون صداوسیما ندارند ، چون مطمئن هستند صداوسیمایی که زیر نظر رهبر دینی مبادرت به انواع سانسور خبری می نماید لاجرم خود بدنبال تهیه خبر و فیلم و عکس ان باشند و اینگونه میشود که در سطح دنیا باید این حقارت را بنگریم و دم بر نیاوریم چون هستند کسانی که هنوز این مردم را مظلوم میدانند اما غافلند ازینکه چنین مردمی با رواج خرافه پرستی و جهل حکومتی بدنبال برآوردن حاجتهای خود دست بدامان قبر مردگان و بت پرستی آورده و از عکس العمل دیگران مبنی بر اطلاع رسانی برای دوری از جهل و نادانی نیز بشدت برآشفته میشوند .
نگاهی به این عکس و تعمق در چگونگی حصول این دشمنی باید آدمی را به چند سال عقب تر هدایت کند و طرح این سوال که : چرا همسایگان ما با بروز چنین حوادثی در ایران چنین خوشحال میشوند؟ گره کور این دشمنی در کجاست ؟ آیا این نیست که تخم دشمنی را حکومت جمهوری جهل و نادانی در منطقه پراکنده کرده که بتواند بر امیال انسانی افسار حماقت زند؟
توئیت یکی از امرای عربستان و ابراز شعف و خوشحالی از حادثه پلاسکو

بهمن مقتدری . 20 ژانویه 2017
Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s