پلاسکو حادثه نبود ،مدارک اثبات میکند جنایت رژیم است

چرا از زیر آوارها آتشی سرکش بیرون می زند؟

بسیار مهم : این گفته ها را با گفتار آتش نشانان مقایسه کنید

در مقاله قبلی در خصوص مشکوک بودن شرایط قبل از حادثه پلاسکو به تفصیل مواردی مطرح شد و شواهد و اسناد و تصاویر موجود به اضافه اظهارات مدیران آتش نشانی مبنی بر وجود نشانه هایی از آتش با دمای بسیار بالا در زیر آوار حکایت از استفاده از موادی غیر از البسه و پارچه های موجود در زیر آوار برای بوجود امدن دمایی بالای 600 دارد . متن زیر را یکی از خوانندگان خبرگزاری رسا  نیوز برای اطلاع رسانی مردم نسبت به خیانت آشکار رژیم به ملت درمانده ایران ، ارسال نموده است  .

توجه به مفاد تخصصی زیر بسیار حائز اهمیت است چون به وضوح روشن میکند چرا پس از سه روز از فرو ریزش برج پلاسکو هنوز دود سفید و آتش مهیب از زیر هزاران تن خاک و بتن در حال صعود است

در پلاسکو، شواهد اولیه استفاده از ترمیت را نشان می دهد.
برای تخریب فنی و اصولی ساختمان های بزرگ ، از ماده ای شدیدا ً حرارت زا به نام ترمیت استفاده می شود.
ماده ترمیت در نقاط مختلف ساختمان جاسازی شده و با کنترل از راه دور جرقه زده می شود در ابتدا با انفجاری نسبتا ً خفیف شروع به سوختن می کند. بدلیل وجود اکسیژن در ترکیب آن، برای سوختن نیازی به اکسیژن هوا ندارد، حرارت بسیار بالایی آزاد می کند. حرارت این ماده در عرض 2 ثانیه به 2500 درجه سانتیگراد می رسد.
با این حرارت، فولاد های اسکلت سریعاً ذوب شده و بتن ها خشک و ترک ترک می شود تا ساختمان بصورت عمودی روی خودش فرو بریزد. ساختمان به قطعات نسبتا خرد شده تبدیل می شود. یعنی قطعاتی ریزتر از آنچه که برای فرو ریختن لازم است.
همچنین دود سفید-خاکستری غلیظی تولید می کند که در حقیقت غباری از ذرات جامد است و بعلت حرارت بالا، بسرعت در هوا صعود می کنه و نهایتا سطح ساختمان ها و اشیاء اطراف را می پوشاند.

🔸آثار ترمیت پس از حادثه چیست؟
پس از آوار شدن ساختمان، ترمیت باقی مانده در زیر همچنان به سوختن ادامه میدهد و زیر آوار تولید حرارت مدت ها ادامه می یابد، و اگر آوار برداشته شود با شعله های سرکش آتشی مواجه می شویم که بدون اکسیژن می سوزد. و البته دود سفید رنگی که مدت ها بیرون می زند. به همین دلیل معمولا برای اطفاء حریق پس از تخریب فنی مدت های طولانی بر روی آوار آب می افشانند. کاری که در حال حاضر در پلاسکو انجام می شود و برای کسانی که در زیر آوار مانده باشند خطر خفه شدن را بسیار بالا می برد.
🔸و اما آثار قابل پیگیری ترمیت پس از حادثه چیست؟
1⃣ اصلی ترین آنها که وجود ترمیت را تأیید می کند، آثار ذوب شدگی فولاد است. زیرا بهیچ عنوان با حرارت سوختن مواد فسیلی و یا پوشاک پلاسکو با اکسیژن دمای ذوب فلز فراهم نمی شود، پس حتی اگر فولاد مقاومت مکانیکی اش را از دست بدهد به دمای ذوب نمی رسد.
2⃣ آلومینیوم اکسید محصول واکنش، همان ماده پودری خاکستری رنگ که سرو صورت و لباس آتش نشان ها و ساختمان های اطراف را پوشاند.
3⃣ ذرات کروی شکل آهن خالص در خاک آوار، چین خوردگی هایی در تیر آهن ها که نشانه قطعی ذوب شدن و سرد شدن دوباره فولاد است.
4⃣ قطعاتی از مصالح و فولاد که پس از ذوب شدن به هم جوش خورده و قطعات بزرگی را تشکیل می دهند. ترکیبات گوگردی قابل توجه در ترکیب آوار بجا مانده. زمین زیر بنای ساختمان در اثر واکنش حرارت زا به تدریج گود می شود و در نهایت گودال های قابل توجهی در زمین ایجاد می کند.

لطفا ً دوستان آتش نشان و خبرنگار و سایر امداد رسان های حاضر در صحنه را در جریان قرار دهید تا سمپل هایی را برای پیگیری و تحقیق از میان آوار بردارند و تحویل بدهند. این سمپل ها باید در آزمایشگاه های مربوطه آزمایش بشوند

                   بهمن مقتدری 21 ژانویه 2017

.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s