فعالیت سپاه و وزارت اطلاعات برای اختلال و جایگزینی تلگرام

هجوم ناشی از ترس عمال رژیم خامنه ای به تجمعات مجازی مردم و آغاز امنیتی کردن فضای مجازی پیش از انتخابات ریاست جمهوری نشان از ترس روزافزون آنها از دستیابی ملت ایران به اخبار دست اول و مقابله مردم با سیاست یکسویه صدا و سیمای میلی است که با سانسور خبری قصد دارد فضای خبری را در انحصار اخبار جعلی مطمع نظر حکومت قرار دهد .
فعالیت «سازمان اطلاعات سپاه پاسداران» و «معاونت فنی واجا» (وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی) برای اختلال در پیام‌رسان تلگرام و هدایت مردم به نرم‌افزارهای ساخته شده توسط این سازمان‌های امنیتی آغاز شده است

تعدادی از این پیام‌رسان‌ها مانند «بیسفون» در اختیار سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و تعدادی دیگر مانند «سروش» در اختیار وزارت اطلاعات قرار دارد و اطلاعات رد و بدل شده در سرورهای مخصوص این قرارگاه ذخیره و از آن بهره‌برداری امنیتی (بازداشت، رصد، عملیات و …) صورت خواهد گرفت..
البته در سخنانی مضحک معاون پژوهشکده فضای مجازی گفته است: «نرم‌افزارهایی مانند بیسفون ،  سروش  و  سلام که همگی ایرانی هستند، تمام امکانات تلگرام را دارا بوده و از ضریب امنیتی ۱۶ برابر بیشتر از تلگرام برخوردارند.
«روح‌الله مؤمنی نسب افزوده: در بستر تلگرام مخابره رمز صورت می‌گیرد و اطلاعات افراد به صورت پوشیده از تلفن‌های همراه آنها برداشت و به خارج از مرز انتقال داده می‌شود.!! این موضوع باعث ایجاد مشکلات امنیتی عمیق و جدی در کشور و نظام می‌شود؛ به همین دلیل تمام مسئولان کشور با فیلتر کردن نرم افزار تلگرام موافق هستند و لذا به‌زودی این نرم افزار فیلتر خواهد شد.
وی گفته: زمان دقیق فیلترینگ تلگرام مشخص نیست؛ عده‌ای معتقدند تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باید این امر انجام شود.
کارشناسان سایبری  معاونت فنی  وزارت اطلاعات به همراه کارشناسان سایبری  سازمان اطلاعات سپاه پاسداران  به همراه کارشناسانی از وزارت دفاع، قرارگاه سایبری مشترکی را تشکیل داده‌اند (قرارگاه خیبر) تا نسبت به فعالیت‌های مشترک مورد توافق دو سازمان اقدام کنند.
یکی از فعالیت‌های کارشناسان سایبری این قرارگاه، طراحی چندین پیام‌رسان است تا با نهایی شدن آن‌ها، با اختلال در پیام‌رسان تلگرام و تبلیغات مجازی نیروهای وابسته، کاربران فضای مجازی را به این پیام‌رسان‌ها سوق دهند

بهمن مقتدری ژانویه 2017.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s