احتمال کشته شدن بیش از 400نفر در پلاسکو وجود دارد

مهم و فوری – اخبار دریافتی از سایتهای مردمی حاکی از عمق بسیار بالای فاجعه در انفجار پلاسکو و کشته شدن بیش از چهارصد نفر دارد و این خبر باعث ایجاد یقین پس از شک و گمانهای بسیار شد . چرا که در این یک هفته اخبار پلاسکو را بصورت لحظه ای رصد کرده و در میان بهت و ناباوری خبری در تلگرام دیده شد به این مضمون :

photo_2017-01-28_00-13-26

حال اصل خبری که حاکی از کشته شدن بیش از 400 نفر در این حادثه عامدانه است :  تعداد کشته های حادثه به گواه خبرنگاران حاضر در هنگام فرو ریختن ساختمان بیش از چهارصد نفر است. آمار رسمی مفقودین گزارش شده از سوی خانواده هایشان به دادسرا دویست و بیست نفر اعلام شده است. پیکرهای پانزده آتش نشان به صورت نمایشی و در حضور عکاسان و تصویربرداران رسانه ها خارج شده است تا به افکار عمومی نمایش داده شود. از درب سمت دیگر ویرانه، که به خبرنگاران و عکاسان اجازه تردد و حتی نزدیک شدن به آن داده نشده است اجساد بسیاری بی وقفه در حال خروج است. آتش نشانان و نیروهای امدادی که وظیفه خارج ساختن و انتقال اجساد را بر عهده دارند، به شدت تهدید شده اند که اطلاعات و آمار تلفات را درز ندهند

منبع سایت فیسبوک کمپین شکایت از رژیم جمهوری اسلامی در فاجعه پلاسکو به دادگاه 

صحت این خبر زمانی روشن میشود که نگاهی دوباره به سناریوی نوشته شده رژیم انداخت و میشود فهمید چرا طی این چند روز همه اخبار بسرعت و با دستپاچگی مرتب تکذیب میشد؟ و مسئولین چرا با هم هماهنگ نبودند طوری که هر آدم بی اطلاعی به وضوح این عدم مدیریت را در مورد آتش گرفتن یک ساختمان در کلانشهر تهران می فهمید.

در تمامی خبرها این پزشک قانونی است که تاکید دارد جنازه های خارج شده اتش نشانها قابل تشخیص نبوده و نیاز به آزمایش دی ان ای دارد و حال می بینیم کسانی برای دفن جنازه خود که اقدام نموده اند از آنها بهای قبر و کفن و دفن مطالبه شده آنهم در شرایطی که قرار بود جنازه های کشف شده بصورت جمعی تشییع شوند . حال این پیکر متعلق به چه کسی بوده که بصورت تکی به بهشت زهرا برده شده ؟ مگر همه جنازه های یافت شده که هنوز بنا به اعلام پزشک قانونی در سردخانه آن سازمان منتطر تعیین تکلیف هستند تمام جنازه هایی نیستند که یافته شده اند؟ پس این جنازه باید اسرار دیگری داشته باشد.این خبر مربوط است به معاون وزیر کشور با تاکید بر 10 نفر مردم عادی .

خبر روز 21 ژانویه از خبرگزاری رسانیوز 💢 معاون وزیر کشور در گفت و گو با ایرنا: پیش بینی می شود که حدود 10 تن از زیرآوار ماندگان مردم عادی باشند که از طرق مختلف مفقود شده اند .در حادثه ساختمان پلاسکو نباید دنبال مقصر بگردیم؛ همه به نوعی مقصر هستیم
اما خبردیگری از دژبانی یکی از مراجع انتظامی که قابل تامل است

باز مشاهده ویدئوهای ضبط شده از طبقه همکف و سوم قبل از فرو ریختن آوار کاملا مشخص است صدها نفر در راه پله ها و راهروها در حال رفت و آمد بوده و بعضا لوازمی را حمل میکردند و حتی صدای پرسنل آتش نشان بوضوح شنیده میشود که همه را دستور به خروج از پلاسکو میدهند و همه اینها تائیدی است بر وجود بیش از 10 نفر که رئیس پلیس تهران و دیگرمدیران در سایتها اعلام کرده اند و این احتمال در حال قوت گرفتن است که اگر از جای دگر ( مثلا قسمت انتهایی پلاسکو که سالم مانده ) جنازه های متعددی خارج نشده چرا فضای آنجا امنیتی شد ؟ چرا در اخبار برخی رسانه های تلگرام ورود لباس شخصی ها و نیروهای سپاه را پخش کردند؟ چرا خبرنگارها را چندین بار از حاشیه آواربرداری اخراج کردند؟ چرا این اواخر دور منطقه را چادر کشیدند؟ و چرا با وجود تاکید همراه با گریه نیروی آتش نشانی و اپراتور همراه اول مبنی بر تماس تلفنی و اس ام اس از موتور خانه و زنده بودن 4 نفر در آنجا قالیباف در آن ویدئوی پخش شده پرسنل آتش نشانی را از رفتن به موتور خانه برحذر داشت ؟ چرا پس از 4 روز از این جلوگیری و اعلام نبودن کسی در موتورخانه به یکباره به آنجا دسترسی پیدا کردند و 4 بار هر بار یک جنازه را یافتند؟ آیا دلیل این تعلل این نبود که اگر کسی آنجا گیر افتاده نباید زنده بیرون بیاید؟

برخی تناقض های آشکار در خبررسانی حول محور پلاسکو که کلمات خود گویای ابهام بزرگ پلاسکو هستند

  رِسا نيوز, [26.01.17 09:08]
در حالیکه مأموران کلانتری بهارستان خبر از اعلام مفقودی دویست نفر داده اند!! ، جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد : تعداد مفقودین کسبه حادثه پلاسکو تا کنون به 10 تن رسیده!! این فقط یکی از صدها مغایرت است!
رِسا نيوز, [27.01.17 10:45]
توضیحات شهرياري، سرپرست دادسرای جنایی درباره اجساد کشف‌شده در پلاسکو
💠 در حال حاضر ۱۶ کاور به آتش ‌نشانی منتقل شده ولی معلوم نیست که داخل هر کاور، تنها یک جسد باشد یا خیر.
💠 احیاناً ممکن است قطعاتی از یک بدن داخل هر یک از کاورها باشد و این امر به تلاش‌های بعدی آتش‌نشانان بستگی دارد که این اجزای بدن مربوط به اجساد الحاقی باشد یا اجساد دیگر 💠 تعداد کمی در حدود سه یا چهار تن مفقودی اعلام شده و ما در حال آنالیز و بررسی این مسأله هستیم و به جست‌و‌جو ادامه می‌دهیم ودرمورد صحت و سقم این مسأله هم در حال بررسی هستیم (وقت کشی! ) .
رسا نيوز, [20.01.17 14:11]سردار ساجدی : تاکنون نزدیک به ۲۵ خانواده (به غیر از خانواده آتش نشانان)به پلیس مراجعه کرده اند و از مفقود شدن یکی از اعضای خانواده خود خبر داده اند . حال به خبر بعدی توسط همین آقای سردار توجه کنید و ساعت مخابره خبر را دقت کنید    .  رِسا نيوز, [20.01.17 17:57]  سردار ساجدی نیا با تکذیب مجدد کلیه آمارهای منتشر شده درباره مفقودان احتمالی حادثه پلاسکو گفت: نقل قول های منتشر شده  و زیر نویس شبکه خبر برای مفقودی 25 نفر و یا دو نفر در حادثه صحت ندارد.
سوال : سردار ساعت 14:11 خودت گفتی 25 خانوار اعلام مفقودی کرده اند و چرا شبکه خبر اعلام کرد و منبع خبر چه بود و چرا تکذیب میشود    .   خبرگزاری فارس  [20.01.17 16:02]، در حدود ۲۵ خانواده (به جز خانواده آتش نشانان)، از مفقودشدن بستگان خود خبر داده اند که احتمال می رود زیر آوار ساختمان پلاسکو مانده باشند واین خبرگزاری همچنین از قول مسئولین نوشته است که حرارت در زیر آوار بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ درجه است و امکان زنده ماندن کسانی که زیر آوار گیر کرده اند، وجود ندارد {این جمله آخر یعنی کسی منتظر بیرون آمدن افراد از زیر آوار و تعریف اینکه چه بر سر پلاسکو آمد را نداشته باشد.

 بهمن مقتدری

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s