عضو کمیسیون امنیت ملی ایران: ٣۶ پایگاه نظامی آمریکا در تیررس موشک‌های ماست  

حجت‌الاسلام “مجتبی ذوالنور”، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ادعا ميكند : ما ٣۶ پایگاه نظامی آمریکا در منطقه را در تیررس موشک‌های خود ثبت کرده‌ایم

این سخنان در حالی ایراد می‌شود که روز پنجشنبه ٢ فوریه، وزارت دفاع آمریکا پس از سال‌ها ناوشکن عظیم “یو اس اس کُول” را راهی آب‌های ساحلی یمن کرد که به زودی به منطقه استحفاظی مورد نظر ارتش آمریکا خواهد رسید.

ناوشکن “یو اس اس کُول” حامل پیشرفته‌ترین موشک‌های هدایت شونده است؛ این ناوشکن عظیم هنگامی راهی آب‌های منطقه حوزه دریای “عُمان” و دریای یمن شده است که چند روز پیش از آن در ٣٠ ژانویه، یک ناو جنگی عربستان سعودی مورد حمله سه قایق انتحاری شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران قرار گرفت؛ دراین حمله انتحاری دو تن ازسرنشینان کشتی عربستان سعودی کشته شدند.

ناو “یو اس اس کُول” که اکنون به قصد آب‌های ساحلی یمن در حرکت است، در سال 2000 میلادی در این منطقه در حالی که در “خلیج عدن” در حال سوختگیری بود، هدف حمله انتحاری قایق‌های تندرو قرار گرفت که ده‌ها نفر از خدمه این ناو جنگی کشته و زخمی شدند. درآن هنگام، سازمان “القاعده” مسئولیت حمله به “یو اس اس کُول” را برعهده گرفت.

هفته گذشته در اولین روزهای ورود رئیس جمهوری جدید آمریکا به کاخ سفید، مواضع القاعده در یمن، هدف حملات هوایی نیروهای آمریکا قرار گرفت. آمریکا اعلام داشته است که اعزام ناوشکن “یو اس اس کُول” با حمله به کشتی جنگی عربستان بی‌ارتباط نیست.

و در تهران حجت‌الاسلام “مجتبی ذوالنور” عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی، امروز یکشنبه ۱۷ بهمن/ ۵ فوریه، طی سخنانی از فعالیت 36 پایگاه نظامی آمریکا در منطقه خبر داد و گفت: ناوگان پنجم ارتش آمریکا بخشی از بحرین را اشغال کرده و دورترین پایگاه نظامی “دشمن” در اقیانوس هند مستقر بوده، اما این نقاط – به گفته حجت‌الاسلام ذوالنور، توسط سامانه های موشکی ایران ثبت شده است و درصورتی که خطایی ار دشمن سربزند با خاک یکسان خواهد شد.

این عضوکمیسیون امنیت ملی جمهوری اسلامی همچنین هشدارداد که «برای برخورد اولین موشک به تل اویو پایتخت اسرائیل، 7 دقیقه وقت لازم است».

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s