معصومه ابتكار كيست؟

در پی استمرار بحران فاجعه‌بار ریز گردها در خوزستان و به‌دنبال تظاهرات یک هفته‌یی اعتراضی مردم اهواز، روز 5اسفند هیأتی به‌ریاست رئیس‌جمهور رژیم حسن روحانی و شرکت معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط‌زیست و چند وزیر و مقام بلندپایه دیگر حکومتی، برای بررسی مشکل راهی اهواز شد

به گزارش رسانه‌های حکومتی در جلسه شورای اداری استان خوزستان که عصر پنجشنبه به همین مناسبت برگزار شد علی ساری عضو مجلس ارتجاع از اهواز با حمله به معصومه ابتکار اظهارات او را زیر سؤال برد.

خبرگزاری حکومتی فارس نوشت: «علی ساری با سخنان معصومه ابتکار که مدعی بود تالاب‌های خوزستان در حال آبگیری هستند و مردم مشغول ماهیگیری در آن هستند با صدای بلند ضمن اعتراض به این ادعاهای ابتکار از جای برخاست و فریاد زد: چرا دروغ می‌گویی کجای هور آب دارد که ما نمی‌بینیم؟! کجا مردم خوزستان در حال ماهیگیری در تالاب‌ها و هورها هستند؟».

این منبع افزود: «ساری در حالی که استاندار خوزستان و حسنوند نماینده ‌اندیمشک در مجلس به‌دنبال ساکت کردن وی بودند گفت: خانواده من در نزدیکی (هور) زندگی می‌کنند کجای هور آب دارد که ما نمی‌بینیم؟!»

واقعیت این است که آش آنقدر شور است که مهره‌های رژیم را از ترس خشم مردم و انفجار اجتماعی به اعتراض واداشته است.

اما معصومه ابتکار که مسئولیت محیط‌زیست را برعهده دارد و به این صراحت دروغ می‌گوید و با جان مردم بازی می‌کند کیست»

ابتکار از به‌اصطلاح دانشجویانی بود که بساط گروگانگیری دیپلوماتهای سفارت آمریکا در تهران را در سال 1979 راه انداختند . او در سفارت با نام ‘ مری’ معروف بود و به‌عنون سخنگوی گروگان‌گیرها فعالیت می‌کرد.

وی در دولت  خاتمی نیز رئیس محیط‌زیست بود و در تمامی جنایات این دولت از جمله مقابله خونین با قیام سال 78 دانشجویان دست داشت.

برای روشن شدن ماهیت این مهره رژیم آخوندی خوب است به قسمتی از مصاحبه‌اش با تلویزیون الجزیره بخش انگلیسی در آذرماه 95 توجه کنید:

مجری تلویزیون بخش انگلیسی الجزیره: نظرت به‌عنوان ”یک مادر“ در مورد کشتار کودکان سوری در حلب چیست؟ جهان با وحشت به بعضی تصاویری نگاه می‌کند که از حلب شرقی بیرون می‌آید. مردم با بمبهای بشکه‌یی بمباران می‌شوند، کودکان با گاز کلر هدف قرار می‌گیرند، بشار ممکن است به این تصاویر بخندد و بگوید همه این بچه‌ها، تروریست هستند!

مطمئنا این تصاویر باید شما را به‌عنوان یک مادر، به‌عنوان یک انسان، ناراحت کرده باشد وقتی می‌بینید این کودکان در حلب شرقی بمباران می‌شوند!

معصومه ابتکار به جای جواب به سؤال خبرنگار تلاش می‌کند با پریدن به شاخه یمن و تلفات مشابه در یمن و آویختن فریبکارانه به حربه استانداردهای دوگانه، از پذیرش نقش رژیم در این فاجعه طفره برود، اما خبرنگار با بیان این‌که به خبرهای یمن و فلسطین هم جداگانه پرداخته، و با تأکید بر این‌که او نیز با استانداردهای دوگانه موافق نیست، دوباره به نقش رژیم خامنه‌ای در سوریه و کشتاری که در آنجا توسط رژیم آخوندها در حال وقوع است، می‌پردازد. خبرنگار دوباره سؤال می‌کند: خانم! آیا شما استفاده از بمبهای بشکه‌یی را در حلب شرقی علیه کودکان محکوم می‌کنید؟ نه علیه تروریست‌ها، بلکه علیه کودکان؟! ابتکار که در تنگنای شدیدی قرار گرفته می‌گوید: واقعیت این است که ما باید این اعمال را محکوم کنیم هرجا که اتفاق می‌افتد اما متأسفانه آنچه امروز در سوریه اتفاق می‌افتد این است که تروریستها حمایت شده‌اند و…

خبرنگار که حوصله‌اش از لفاظی‌های ابتکار سر رفته می‌گوید: خانم! طبق آمار تمام گروه‌های مستقل، بخش اعظم کسانی که در سوریه کشته شده‌اند به وسیله حکومت اسد کشته‌ شده‌اند، اسدی که حکومت (ایران) مسلحش می‌کند! پشتیبان مالی‌اش است! و حمایتش می‌کند. ابتکار یکبار ناگهان موضع عوض می‌کند و اصلاً نقش رژیم ایران را انکار می‌کند و می‌گوید: این (حمایت مالی و تسلیحاتی بشار اسد توسط رژیم ایران) تحلیل شماست! خبرنگار می‌گوید: خیر! تحلیل سازمان ملل است! ابتکار می‌گوید: گروه‌های مستقل (؟!) معتقدند مداخله گروه‌های تروریست، یک مسأله بزرگ است و مردم سوریه باید خودشان تصمیم بگیرند. بعد هم آن‌چنان صحبت می‌کند که گوئیا نیروهای تروریستی قدس و فاطمیون و بدر و پاکستانی و افغانی مزدور رژیم، نیروهای بومی؟! سوریه هستند می‌گوید: مداخله خارجی، تروریست‌های خارجی باید به بیرون هدایت شوند!

خبرنگار با اشاره به حرف‌های ابتکار می‌گوید: حکومت (ایران) از جنگجویان حوثی در یمن حمایت می‌کند. از حزب‌الله در لبنان و سوریه (حمایت می‌کند)

جنگجویان خارجی را از اقصی نقاط جهان، از نقاط دوری مثل افغانستان، جنگجویان شیعه را به سوریه می‌فرستد! تا دولتی را تقویت کند که نماینده یک بخش از جمعیت اقلیت علوی است، بسیاری می‌گویند: شما در سوریه دارید دخالت می‌کنید! شما، داخل گیومه ”تروریستها “ را می‌فرستید! شما به فرقه‌گرایی در آن کشور دامن می‌زنید!

ابتکار می‌گوید: این‌ها ادعا هستند.

خبرنگار که شگفت‌زده شده، با تعجب سؤال می‌کند: ایران از حزب‌الله حمایت نمی‌کند؟

ابتکار حرفهای چند ماه پیش حسن نصرالله سرکرده حزب‌الشیطان را در مورد تأمین تمام‌عیار مالی باند جنایتکارش توسط آخوندهای حاکم بر ایران را فراموش کرده، می‌گوید: جمهوری اسلامی حمایت می‌کند به‌خصوص حمایت معنوی! بعد هم می‌گوید ما در حال تلاش برای اشاعه صلح و ثبات هستیم در یمن، در سوریه و در فلسطین! و در عراق! در افغانستان! هستیم

اما آنچیزی که پشت این همه مقنعه و چادر و چاقچور هم قابل پوشاندن نیست خوی خونریز این مهره رژیم ولایت‌فقیه است. برای دیدن این خوی خونریز، چند خط هم از یک مصاحبه همین خانم را بخوانید که چشم در چشم یک خبرنگار خارجی دیگر در تاریخ ششم دسامبر سال 1979 و در مصاحبه با خبرنگار شبکه (تی وی آی) گفت: گروگانها (منظور گروگانهای سفارت آمریکا در تهران در جریان اشغال سفارت آمریکا در تهران است) بخشی از سیستمی هستند که سیاستهای امپریالیستی آمریکا را پیش می‌برند، و در صورت هر گونه حمله به سفارت، گروگانها را از بین خواهیم برد.

خبرنگار آمریکایی که تقریباً شوکه شده سؤال می‌کند: آیا منظور شما این است که اگر شما آنجا می‌بودید، شما هم آنها یعنی گروگانها را نابود می‌کردید؟ ابتکار که مترجم دانشجویان پیرو خط امام در جریان گروگانگیری آمریکایی‌های پرسنل سفارت است و جلوی خبرنگارها، خواهر ”مری“ نامیده می‌شود با خونسردی یک جلاد می‌گوید: بله! منظور من این است که به آنها حمله می‌کردم!

خبرنگار که هنوز خیال می‌کند اشتباه شنیده می‌گوید: یعنی شما شخصاً اسلحه بر می‌داشتید و به‌سر یکی از آنها شلیک می‌کردید؟!

معصومه ابتکار هم جواب می‌دهد: بله! البته!

خونریزی تنها ویژگی این مهره رژیم آخوندی نیست، بلکه مانند سایر مهره‌های رژیم، فساد و غارتگری با سوءاستفاده از موقعیت شغلی نیز با معصومه ابتکار عجین است. تنها کافی است به این خبر توجه کنید:

روز دوشنبه4بهمن سخنگوی قوه قضاییه رژیم از صدور حکم جلب سید طه هاشمی، پسر معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور خبر داد.

محسنی اژه‌ای در حاشیه نشست تخصصی معاونان و روسای ادارات مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی سراسر کشور، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر صدور چک برگشتی از سوی پسر معصومه ابتکار، گفت: ‘برای این فرد حکم قطعی صادر و برای جلب او نیز اقدام شده است.’
در زمینه فساد به بخشی از گزارش خبرگزاری حکومتی مهر توجه کنید:

«وقتی صحبت از سرمایه‌گذاری‌ در طرح‌های نفتی و بنزینی به میان می‌آید اولین شخصی که نامش به ذهن می‌رسد همسر معاون رئیس‌جمهور و رئیس محیط‌زیست کشور است،

خبرگزاری فارس نوشت: وقتی صحبت از شراکت برای سرمایه‌گذاری در یک پروژه عظیم به میان می‌آید همه به‌دنبال این هستند این شراکت توسط شخص امینی مورد تضمین قرار بگیرد تا آورده پروژه را تضمین کند، وقتی ضامن، معاون رئیس‌جمهور و همسرش باشد همه چیز برای یک سرمایه‌گذاری مطمئن و کم ریسک آماده به نظر می‌رسد، مخصوصاً وقتی خانم معاون، همان معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط‌زیست باشد و پروژه به نام محمد هاشمی همسر و طه هاشمی پسر خانم ابتکار باشد. ماجرا از جایی آغاز می‌شود که طه هاشمی پسر ابتکار با طرح دوستی با تعدادی از جوانان متوجه می‌شود که این افراد تحت عنوان یک هلدینگ فعالیت اقتصادی انجام می‌دهند، پسر ابتکار پیشنهاد سرمایه‌گذاری به آنها می‌دهد و به این ترتیب ۲۰ نفر از آنها و به تبع آنها خانواده‌هایشان وارد پروژه‌یی می‌شوند که هیچ قرارداد مکتوبی با آنها بسته نمی‌شود و به آنها گفته می‌شود که چون مادر طه هاشمی از مسئولان دولت است و حساب مالی آنها تحت نظر دولت و مسئولان نظارتی است نباید تلرانس مالی آنها تغییر چندانی داشته باشد و قرارداد مکتوبی منعقد نمی‌شود بنابراین پول‌ ، ارز، سکه و چک میان افراد جا به جا می‌شود و پولی به حساب‌ها واریز نمی‌شود، ضمانت این قرارداد حضور و حمایت معاون رئیس‌جمهور و امضای همسر او در پشت چک‌هایی است که صادر می‌شود.

پروژه‌ای که به‌خاطر حضور همسر ابتکار طبیعی است که بوی نفت و بنزین هم بدهد.»

این خبرگزاری سپس با اشاره به پروژه مورد نظر مطلب را این‌طور ادامه می‌دهد: «کش و قوس‌ها و جدال‌ها میان این افراد (کسانی که فرزند ابتکار از آنها پول می‌گیرد) و فرزند و همسر ابتکار آغاز می‌شود آن هم به‌خاطر حضور در پروژه‌یی که قرار بود معاون رئیس‌جمهور حامی و ضامن آن باشد. با شکایت‌های متعددی که از سوی این افراد و مالباختگان صورت می‌گیرد دادگاه سه حکم را برای ۳ میلیارد تومان به نفع آنها صادر می‌کند و به تبع آنها حکم جلب پسر خانم معاون نیز به‌دلیل صدور چک بلامحل صادر می‌شود اما نکته قابل تأمل ملغی شدن احکام طی مدت زمان کوتاهی پس از صدور حکم و فضای امنیتی حاکم بر اطراف خانه خانم معاون است که امکان اجرای حکم جلب پسر ابتکار را برای مأموران کلانتری منطقه تاکنون غیرممکن ساخته است!»

خبرگزاری مهر ضمنا اضافه می‌کند که: «نکته دیگر مکان مبادله پول‌ها میان سرمایه‌گذاران و خانواده ابتکار است که معمولاً این قرارها یا در رستوران مادر ابتکار انجام می‌شده است و یا در دفتر همسر ابتکار!»

بنابراین کاملاً روشن است که وقتی جنایت و فساد سرتاپای این رژیم از جمله معصومه ابتکار را فرا گرفته، وضعیت هوای خوزستان و ریزگردهایی که جان و مال مردم را هدف قرار داده محصول بلافصل آن باشد و نیز دروغ‌بافی این عنصر حقیر در مورد رفع مسئولیت از خود در مورد گسترش ریزگردهای خوزستان طبیعی است.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s