حلقه محاصره ایران در منطقه تنگ تر میشود

 پس از کنفرانس مونیخ و تشکیل جبهه واحد اسرائیل ، ترکیه و عربستان در گام اول و حمایت آشکار آمریکا با هدف قرار دادن سیاستهای خصمانه رژیم ایران و تهدید به حمله نظامی اینبار عربستان در پی یافتن شرکای جدید و تنگ تر نمودن حلقه محاصره سیاسی متوجه پاکستان شده است و ائتلاف جدیدی را بر علیه تهدیدات ایران در منطقه افزوده است .

   عربستان یکی از ژنرال‌های پاکستانی و فرمانده سابق ارتش این کشور را به عنوان فرمانده ارشد ائتلاف نظامی شکل گرفته منصوب کرد و بسیاری از تحلیلگران این موضوع را موفقیتی بزرگ برای عربستان سعودی علیه ایران تلقی کردند؛ اما تحلیلگران ایران اهمیت چندانی به آن ندادند. دلیل آنهم دیدار فرمانده ارتش پاکستان با مهدی هنردوست، سفیر ایران در پاکستان است که نتیجه آن به نقل از سایت تابناک : همکاری‌های نظامی بین ایران و پاکستان، و تأثیرات مثبت بر ثبات و صلح در منطقه خواهد بود .

حدود دو ماه پیش، ژنرال راحیل شریف، فرمانده سابق ارتش پاکستان که به تازگی از این سمت بازنشسته شده است، در سفر به عربستان، فرماندهی ائتلاف ریاض را ـ که حضور ۳۴ کشور تشکیل داده بود ـ به عهده گرفت. این در حالی بود که چندی قبل از آن، راحیل شریف و «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان به عربستان سعودی سفر و در رزمایش «رعد شمال» شرکت کرده بودند و سران آل سعود در این سفر از راحیل شریف خواسته بودند تا فرماندهی ائتلاف ضد تروریسم کشورهای اسلامی را به عهده بگیرد. ( همگان میدانند که این تروریسم اسلامی کشوری جز ایران نیست)

 اما ظاهرا واقعیت امر را رژیم ایران قصد ندارد قبول کند . در کل منطقه خاورمیانه ائتلافی بر علیه ایران بر سر دخالتهای دائمی ایران در حال شکل گیری است و دلیل همه آنها اینست که : ایران درامور داخلی و چگونگی کنترل نظم داخلی کشورهای منطقه علنا دخالت نموده و به بهانه دفع تروریسم منطقه ای ( که خود مجری و بانی اصلی آنست ) با آتش افروزی و ایجاد جنگهای نیابتی با هدف از میان برداشتن قدرت مذهب تسنن و رساندن تسلیحات و نیروی جنگی علنا در حال برهم زدن تعادل قوا در خاورمیانه است .

آمریکا در اقدامی هشدارگونه به حملات قایقهای مسلح ایرانی در خلیج فارس اقدام به برگزاری مانور در سواحل فلوریدا نموده و جنگنده های ای 10 خود را برای این منظور بکار گرفته است و رسانه ای شدن این خبر سپاه پاسداران را بر آن نمود که همه تانکرهای سوخت قایقهای خود را تخلیه و قایقها را با زنجیر بهم وصل نموده و در نوار ساحلی بندرعباس غیر عملیاتی اعلام نماید .

همه اینها نشان دهنده یک حرکت خزنده تهاجمی بر علیه ایران است و در این میان مانورهای سپاه در بیابانهای ایران نوعی دهان کجی و جوابیه آمادگی رزمی به این ائتلاف است .

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s