صندوق بین‌المللی پول: اقتصاد ایران در سال آینده سقوط خواهد کرد

           هیات مدیره صندوق بین المللی پول در آخرین گزارش خود از وضع اقتصاد ایران بعنوان هشدار به ورشکستگی یاد کرده و بر “ضرورت فوری اصلاح بخش مالی” تاکید کرده است. این صندوق اصرار دارد ایران تعارف را کنار گذاشته و وضع سلامت بانک‌ها را مشخص کند. بعضی از بانک‌های ایران به خاطر حجم بزرگ معوقات بانکی که امیدی هم به دریافتشان نیست، عملا ورشکسته‌اند. صندوق بین المللی پول از ایران می‌خواهد بانک‌هایی را که امکان نجات دارند افزایش سرمایه دهد و تکلیف بقیه را هم معلوم کند.

خمینی می گفت “اقتصاد مال خر است ” و این اقتصاد اکنون در حال فروپاشی و اضمحلال است که میتواند نویدی باشد برای بازماندگان او که اینک به آرزوی خود رسیده اند.

       با گذشت 38 سال از حکومت خائنانه و تروریستی آخوندیسم در ایران و ته کشیدن منابع مالی بواسطه دزدی و اختلاسهای با سیر صعودی ، روند سقوط و به سراشیبی رفتن اقتصاد ایران در روز شروع دهه 90 فزونی یافته و سرقت سرمایه بانکها با نام « وام » که اکثرا در بین آقازاده ها و منسبین به سران نظام رشد چشمگیر داشت تسریع شد . حکومت ملایان از اواخر دهه 50 با دستیابی به منابع غنی و سرشار مالی کشور ایران با حرص و ولع خاصی شروع به چپاول نمود و موازی با آن به جنگ و ایجاد خشونت در منطقه با نام خدا و دین ،ایران را ظرف سه دهه به ورطه هولناک امروزی رسانده و همچنان در افتخار به این عملیات تخریبی خود افتخار هم میکند .

      در بحث منابع مالی رژیم آخوندی با جهالتهای خمینی ( با شعار اقتصاد مال خر است ) و خیانتهای رو به توسعه خامنه ای از بدو پیدایش ، شروع به هزینه نمودن اموال ایرانیان در دیگر کشورهای اسلامی به بهانه صدور انقلاب نمود و با ایجاد جنگهای منطقه ای ، کمک به شورشیان ، تشکیل سازمانهای تروریستی نظیر حزب الله لبنان ، ایجاد جنگ در کشورهای همسایه ، کمک به بازسازی همان ویرانه ها که خود بانی آن بود ، بازسازی و طلا اندود نمودن قبور امامان شیعه و ساخت حرم برای کسی که قبرش وجود خارجی ندارد و شیعه خود عقیده دارد امام زمان قبر او را آشکار میکند و  دهها مورد دیگر باعث به تاراج کشیدن ثروت و اندوخته افسانه ای ایران گردید و همزمان با بهدر دادن منابع مالی ذخیره شده ، با فروش روزانه نفت و تبدیل آن به دلار و نیز اقدام به پولشویی در معاملات مشکوک در سطح دنیا ضربات جبران ناپذیری بر اقتصاد قدرتمند ایران وارد نمود .

      ایران یکی از کشورهای موفق دنیا بود که در دهه های گذشته با اعطای وام به صندوق بین المللی پول و نیز کشور آلمان (با خرید سهام شرکت کروپ ) و انگلستان باعث جلوگیری از ورشکستگی برخی کمپانیهای مطرح آنها شد و اقتصاد موفق خود را به رخ دنیا کشید . حال صندوق بین المللی پول با آنکه همواره پیش بینی های مثبتی را درباره اقتصاد ایران و دلگرمی برای رشد آن اعلام می کرد، اما میتوان اوج ناامیدی را در گزارش اخیر و در آخرین بیانیه اش آشکارا دید. چیزی که سالهاست پنهان می شد و حمایتهای جهانی از پیشرفت اقتصاد در ایران به شعار و آمار بی مصداق بدل شده بود.

      صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که نرخ ارز در سال جاری و آینده دوباره روند صعودی بخود بگیرد که دست کم دوازده درصد تورم را ایجاد خواهد نمود. طبیعی است با رکود فعلی در اقتصاد ایران ، این نرخ تورم بسیار کشنده و مرگ آور خواهد بود. همه اینها در حالیست که نظام دینی ایران در حال بازیهای ابلهانه خود با همه داشته های ایران است و در لوای اجرای دستورات پوچ و واههی دینی مشغول بر باد دادن آخرین توش و توان اقتصاد ایران بر پایه همان سیاستهای مضحک و پوسیده : دفاع از مظلومین جهان ، مقابله با نظام سرمایه داری !! و به چالش کشیدن دشمن در افق بلند مدت آماده سازی بستر حکومت امام زمانی است .

      با توجه به شتاب سران حکومت در فساد و بی بند و باری مالی ، چپاول اموال کشور ، تخلیه ذخیره ارزی و ریالی ، معوقات بانکها بر اثر سوء مدیریت و قطعی شدن عدم بازگشت این معوقات به بانکها با فرار نفرات پوششی به خارج کشور، صندوق بین المللی پول خواستار شفافیت و اعلام ورشکستگی بیشتر بانکهای ایرانی شده است. ( بانک سرمایه ، بانک ملت ازین دست بوده و دیگر بانکهای سر بر آورده چون قارچ در سیستم بانکی کشور عملا از دور بانکداری خارج شده و مشتریان خود را که با طرحهای من درآوردی مثل شاندیز مشهد و ….. به ورشکستگی کشانده بودند با اعمال فشار وزارت اطلاعات و تهدید به محاکمه از سر باز کرده اند . )

      حقیقت تلخ ورشکستگی اقتصاد ایران به سران حکومت بر میگردد که با اعمال نفوذ و سفارش زیر مجموعه های خود در پوشش های مختلف باعث شده است میلیاردها دلار وامهای بدون گرو در اختیار عوامل شبكه هاى قدرت و حکومت قرار گرفته و بلای جان اقتصاد و باعث ایجاد نقدینگی بی حاصل شود . در واقع ریالهایی که بانکها به اين عوامل داده اند در طول سالهای گذشته به دلار تبدیل شد و از کشور خارج گردیده است. همچنین با توجه به پاسخگو نبودن مافیای قدرت در برابر معوقات چند ساله، بانکها بدهی بالایی دارند که از بازپرداخت آن به بانک مرکزی سر باز زده اند. این حالت را می توان ورشکستگی بانک نامید.

      در نهایت و در راه کمک به نابودی اقتصاد با ایجاد سازمانها و موسسات عدیده دینی و تبلیغی برای دین فرمایشی که هیچ دستاورد و نتیجه مثبتی برای جامعه نداشته میلیاردها تومان بودجه اختصاص داده و دهها مورد دیگر . اما در مقابل سیل بنیان کن بیکاری و مبارزه با تورم فزاینده ساخته دست خود ملایان که با تدوین یک برنامه اصولی و علمی مبتنی با نیاز جامعه میشد آنرا اجرا نمود کاملا بیدفاع و بدون برنامه ظاهر شده اند .

 

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s