رضا پهلوی: جمهوری اسلامی باید تغییر کند و جای آنرا یک حکومت سکولاربا جدایی دین از سیاست بگیرد

آخرین بازمانده خانواده پهلوی میگوید محتوی رژیم آینده ایران باید  یک حکومت دمکراسی سکولار بر مبنای جدایی دین از سیاست باشد . پسر محمد رضا پهلوی که در گذر سلطه ملایان بر ایران همواره سیاستهای نرمشی و بدون خشونت را در مقابل خشونت تروریستی اسلامی روی میز مینهاد و اساسا تا مدتی پیش با تلفیق حکومت دینی با سیاست مشکلی نداشت ، پس از بررسی اوضاع کنونی و با اطلاع از خواسته های مردم ایران مبنی بر تغییر رژیم ، اینبار تمایلات خود را با خواسته های مردم ایران منطبق نموده و خواستار سرنگونی رژیم اسلامی از طریق خیزش عمومی و ایجاد نارضایتی جمعی شده است . رضا پهلوی با تاکید بر این‌که معتقد است محتوای رژیم آینده باید یک دمکراسی سکولار بر مبنای جدایی دین از دولت باشد اضافه کرده: «من بیشتر زندگی‌ام را در کشورهای دمکراتیک در غرب زندگی کرده‌ام. بنابراین، ارزش‌های آزادی، دمکراسی و حقوق بشر در بطن سیستم ارزشی من نهادینه شده است و همان را هم برای کشور خودم می‌خواهم.»

      پس از نزدیک به  4 دهه از گذشت عمر ننگین نظام جمهوری اسلامی و رویت فراز و نشیبهای فراوان سیاسی نظامی اقتصادی در این کشور رضا پهلوی عاقبت با کنار نهادن نظرات قبلی خود اعلام کرد : رژیم آخوندی مسلط بر ایران اصلاح پذیر نبوده و باید تغییر کند .  او عقیده دارد رژیم جمهوری اسلامی «اصلاح‌ناپذیر» است و تغییر در ایران با یک «خیزش عمومی در قالب نافرمانی مدنی و اعتصابات کارگری و هر چیزی که رژیم را مجبور به فروپاشی کند که منجر به فروپاشی این رژیم شود، اتفاق خواهد افتاد. چرا که این رژیم به طور داوطلبانه قدرت را واگذار نمی‌کند ایشان  ابراز امیدواری کرده که چنین تغییری در دوره‌ی “دانلد ترامپ” رییس‌جمهوری کنونی امریکا اتفاق بیفتد.

       شاید حمله موشکی امریکا به پایگاه هوایی سوریه در حمص و اظهارات سفیر آمریکا در سازمان ملل مبنی بر گزینه حذف هم پیمانان اسد ( ایران ) و سپس پرداختن به گزینه نظامی بر علیه ایران باعث تغییر رویه رضا پهلوی شده و ایشان احساس کرده که اینک بهترین زمان برای درهم پیچیدن ساختار آخوندیسم در ایران است .

        حال باگذشت نزدیک به  40 سال از تکه تکه شدن احزاب و سازمانهای مخالف با سیاستهای رژیم آخوندی بر اثر اختلاف سلایق اعضا و هوادارن و نیز سنگ اندازیهای موذیانه عوامل وابسته به رژیم اسلامی هنوز نمیتوان مطمئن بود که این گروهها و سازمانهای ضد رژیم بتوانند با کنار نهادن اختلافات کهنه خود به وفاق و آشتی دست یافته و جبهه متحدی را در برابر سیل جهالت و نادانی سیاسی فرهنگی رژیم ایران تشکیل دهند.

     اما در این برهه حساس و سرنوشت ساز که ایران اعتبار جهانی خود را از دست داده و حجم مخالفتهای داخلی نیز رو به فزونی نهاده ، کشورهای  اروپایی و آسیایی با اتحاد خود بر علیه ایران موضع مشترکی را اتخاذ نموده اند ،  شاید این تغییر سیاست گفتاری رضا پهلوی و تفکرات مثبت دیگر سران گروهها و سازمانهای ضد رژیم بتواند به ایجاد وحدت در بین اپوزیسیون خارج نشین منجر شده و تحرکی خاص به مخالفین جمهوری اسلامی بخشیده و این تحرک منجر به ایجاد جبهه ای یکدست و متحد برای براندازی رژیم شیطانی دینی ایران شود .

     تحرکات روز افزون جناحهای گوناگون اپوزیسیون از جمله جناح وابسته به  رضا پهلوی ، جبهه آزادیخواهان مردم ایران ، جبهه ملی ، حزب کارگران کمونیست ایران ، احزاب کرد مخالف با حکومت ایران و دیگر مخالفین در خارج و طرفداری رو به فزونی مردم ایران از ایشان در داخل کشور ، باعث شده که هیئت رئیسه مجلس شورای ایران در تاریخ 19 فروردین جاری طی نامه ای به رهبر ایران وحشت خود را اعلام نموده و با اعلام اینکه بحث غالب مردم ایران اینک بحث رضا پهلوی است ، خواهان رهنمودی تازه برای مقابله با این وضعیت شده است . رویدادهای کنونی ایران در سیاست خارجی و برخورد با مردم داخل کشور نشاندهنده این مطلب است که عمال رژیم ایران در حال رسیدن به خط پایان جنایات و دیکتاتوری حاکم بر مردم بوده و ناقوس مرگ برای ادامه زندگی ننگین آنها بصدا درآمده است .  17799085_525956691126121_1389455330318629062_n

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s