سیرک انتخابات و تماشاچیانی امیدوار که شاید این جمعه بیاید

        ایران کهن با افتخارات چند هزار ساله  بصورت اسباب بازی دست بچه نادانی درآمده که هر بار یکی از اعضای آنرا شکسته و ترمیم میکند و دیگر عضو سالمی در بدنه خود ندارد.  شهروندان این بازمانده تمدن کهن فقط بلدند پُز آنرا داده و خود را در میان ملل پیشرفته فکری و عملی دنیا برجسته قلمداد کرده و فخر کهنگی این تمدن را برخ دنیای نوین بکشند درحالیکه مردم دیار همان دنیای نوین با حرکات و رفتار و گفتار درست خود در حال نه خودنمایی بلکه اداره یک جامعه مبتنی بر عقل و تدبیر هستند.

     ما هنوز غرق در عشق به کوروش و خشایار شاه و دیگر مردگانی هستیم که بکلی از تفکرات آنها بیخبریم و زندگی آن مردم متمدن را بصورت تصورات ذهنی خود با افزودنیهای مورد علاقه خود ( با چاشنی خرافه و خود بزرگ بینی )  به نسل کنونی منتقل کرده و آنانرا در حسرت یک تمدن باستانی در دنیای وحشت زای دینداران و کاسبان ایدئولوژی رها کرده ایم .

      با حماقتی که خود باعث و بانی آن بودیم جانورانی وحشی را بر خود مسلط کردیم و این تسلط را با چاشنی دین به خورد دیگران هم داده و در اجرای فرامین آنها هلهله و شادی کرده و جانهای بسیاری را هم گرفتیم.

      اینک که به همه چیز گند زدیم تقصیر آنرا بر گردن ادیان ، خدا ، محمد و علی و …. انداخته و از بام تا شام سیل فحش و بد وبیراه و توهین است که روانه آنها کرده و با تصاویر چندش آور و قبیح سعی میکنیم این گند را بهمه نسبت بدهیم غیر از خودمان !

      دین و ایدئولوژی گرچه مورد نکوهش هستند اما فرایند جهل انسانها و نتیجه علاقه به بت سازی است و کسانی هم که در عهد قدیم با نام دین بر مردم مسلط شدند برخاسته از عشق مردم به غوغاسالاری و هیجان قتل و غارت دیگران بودند نه بیشتر .

      در کشور ما خیانتها و نکات منفی زورمندان و حکمرانان خیلی زود فراموش میشوند و بصورت روزانه و با ورق خوردن تقویم از دستور کار خارج میشوند.( بنگرید اخبار را : آیا خبری از پیگیری اعدام و قتل مخالفین در زندانها می بینید ؟ در مورد طلا گاری گنبد عربها چی ؟ گرانی و نان شب یا برجام؟  خودکشی ، طلاق ، بستن مغازه فلان بهایی و…..چطور ؟ ) اتفاقی همه در تب انتخابات هستند و همه هم اتفاقی مخالف نظام !!! عجیب نیست ؟ اما چند مدت دیگر صفهای رای و انگشتهای رنگی با لباسها و پوشش آزاد و لبخندها …. و یا علی میگویند و عشقی دگر آغاز خواهد شد و بقیه ماجرا را که میدانید .

      این اتفاقات همه تحولات زندگی مردم را در بر گرفته و تاثیر کلی و صد در صدی بر تمام شئون زندگی همه مردم دارد اما مردم نسبت به ریشه و بن آن بی تفاوت شده اند اما اعتراض دارند ! به چه ؟ مشخص نیست . فقط اعتراض  .

      در همه عمر ما ایرانیها چه در نظام پادشاهی که خیلیها به آن گذشته پر از ستم و بدبختی مینازند و چه در رژیم کنونی که استقرار آن حاصل بی تفاوتی عده ای کثیر  و تاثیر گذاری عده قلیلی از منفعت طلبان بود ، کاری به این نداشتیم و هنوزم نداریم که تعیین تکلیف بالا نشین ها ( که اتفاقا خودمان انها را انتخاب کردیم ) چه تاثیر مرگبار یا گرانبهایی ! میتواند بر عرصه زندگی از تولد تا مرگمان داشته باشد و فقط بهم پریدیم و فحش و ناسزا دادیم که این بهتر است و همه برای هم تعیین تکلیف کردیم حتی برای بچه هایمان و نسلهای بعدی و به شکل غریبی دم از آزادی و ادبیات مردمی کهن و با سابقه هم میزنیم .

      مردمانی عجیبی هستیم که طبق قانون اجازه انتخاب لباس نداریم و بدلیل پوشش خود کتک خورده و تحقیر میشویم اما فکر میکنیم همان قانون به ما اجازه انتخابی درست و با تفکر را میدهد . در نبود دانش اولیه سیاسی که پایه زندگی ایرانیان در محیطی آکنده از سیاستهای غلط را بنیان نهاده به کسانی بنام نماینده شورای شهر و محله اجازه میدهیم افسار زندگیمان را بدست گرفته و برای ما آینده را رقم بزنند و از قضا آنان که مسلط به همین بی اطلاعی و ناآگاهی ما هستند و ما را دقیقا می شناسند و میدانند نقطه ضعفهای ما مردم کجاست ، پایه و اساس دروغ و نیرنگ را بر شانه های همین مردم بنا میگذارند.

   و اینروزها با شروع نامنویسی کاندیدهای ریاست جمهوری شور و هیجان انتخاب یک منجی جدید بجان مردم افتاده و هر موجود عجیبی در شکل انسان دو پا خود را حامی حقوق ایرانی و ناجی آنها میداند و از آنها احمقتر هم کسانی که بخود وعده میدهند این انسان نماهای تکراری و سریالی اینبار نجاتشان میدهد.

    هیچ احمقی به این اندازه حماقت را کش نمیدهد که تا زمانیکه رهبری مستبد و دیکتاتور آن بالا نشسته و رشته نخهای این خیمه شب بازی را در دست دارد چگونه حیواناتی مثل احمدی نژاد ، رئیسی ، غرضی و دیگران میتوانند خلاف دستورات رهبری خودکامه ایران کار کنند و ایرانی را از بدبختی خود ساخته نجات دهند

namayesh_jadid

    هیچ احمقی قبول ندارد این حماقت را که با دست خود اسیر وعده توخالی بهشت توسط آخوند و ملای بیسواد شوی و بعد از مدتی با عادت کردن به زندگی با ملا از بین آنها یکی را بعنوان بد از میان بدتران انتخاب کنی (به زندگی گوسفندی شبیه نیست؟) و در مقیاسی بزرگتر اصلا رای ترا بحساب نیاورده و خود رای داده و خود هم انتخاب کنند و ترا مجبور نمایند کف و هورا بکشی.

   هیچ احمقی قبول ندارد اینرا که قبل از انتخابات مختار باشی با هر فرم و لباس و آرایش و نظریه ای ( حتی ادعای آزاد سازی تریاک و پیامبری و خدایی ) به سیستم کمک کنی که هدفش سوار شدن بر تواست و بعد از آن با هر کس که نام آزادی بیان را ببرد با باتوم و مشت و لگد با او برخورد کنند.

ملت ایران میتوانند این راه را ادامه داده و دلخوش به این باشند که بالاخره نفر مورد نظر را بیابد . شاید این یکی روبروی خامنه ای ایستاد هر چند هشت سال ایران را با همان خامنه ای و پسرانش و دیگران غارت کرد . شاید آن یکی آمد و یارانه 250 هزاری داد هر چند قاتل جان مردم ما بود . عیب ندارد فقط یکی باشد که ما را از شر روحانی خلاص کند و اگر خوب نبود و زیر وعده 100 روزه اش زد دوباره در فیسبوک و توئیتر و ……  از او انتقاد میکنیم و منتظر روز بعد میمانیم و عصر جمعه که شاید منجی اصلی این جمعه بیاید .

Bahman Moghtadery. 13 April2017

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s