حکومت دینی دیکتاتوری ایران در پیاده کردن اهدافش تنها نیست

ما مردم خود عامل مهمی در تکوین دیکتاتوری و حکمرانی حکام بیسواد بر جامعه هستیم .

 دزدان ، سابقه دارها ، قاتلین جوانان ایرانی ، شکنجه گران و تیر خلاص زنها و دیگر کسانی برای ریاست جمهوری انتخاب می کنیم که اگر در بدترین کشورهای عقب مانده و توسعه نیافته بودند هیچگاه چنین پای منبر و تریبون سخنرانیشان نمی نشستند اما ما می نشینیم و برایشان کف و سوت میزنیم چون سواد نداریم و کلا تملق دو طرفه را دوست داریم هم از سوی خودمان هم از نفر مقابل

-امیدوار بودن به مسئولین بیسواد دولتی و حکومتی و علاقمندی به وعده های حکومت با آنکه میدانند دروغ است در وانفسای زندگی فقیرانه و تورم و بیکاری اوج بدبختی مردم است .

مردم و حکومت توأما باعث تداوم مشکلات هستند . ما همگان به روانکاوی نیاز داریم چون دچار خود شیفتگی هستیم و پیشرفت هیچ قومی را بالاتر از خود بر نمی تابیم . اصولا انتقاد کردن ، انتقام گیری و بر زمین زدن و با آبروی دیگران ( هر چند مقصر ) بازی کردن را بسیار دوست داریم

 کسی جرات ندارد از عیوب ما ایرانیها بگوید چون یاد گرفته ایم  ما تافته جدا بافته بوده و خالی از عیب هستیم . این عاقبت آنهمه تمدن و سابقه تاریخی است که هر روز از آن دم میزنیم در حالیکه عربهای حاشیه خلیج از ما در همه شئونات جلو افتاده اند ولی ما آنها را ملخ خور و وحشی می نامیم .

حال کافیست امشب اعلام کنند قبل از انتصابات یکی از کاندیدهای حکومت قصد دارد سبد کالا توزیع کند آنزمان نشانه های تمدن را باید در صفوف دید

photo_2017-04-26_21-18-39

هر کس برای یافتن نقاط ضعف در جامعه به قصد پیشرفت داشته باشد با برچسبهای جاسوس ، عامل رژیم و خودفروخته و نفهم و عوضی روبرو میشود و همه فقط رژیم را مقصر اصلی و تنها گزینه میدانند و جامعه را آیه رحمانی .

در اینکه حکومت اسلامی با استفاده از جهل و خرافه و دروغ و نیرنگ بر ایران مسلط شدند و ایران را غارت میکنند شکی نیست اما مردم در چهار دهه زیر مجموعگی این حکومت نالایق و دزد پرور چه نقشی داشتند ؟

بگذریم از بدترین انتخاب در اواخر دهه 50 ( که منجر به افتادن آن عقرب بر ایران شد ) و دلیل آنهم تبلیغات سوء گروههای مارکسیست و اسلامگرایان تند رو در ایجاد حکومتی اسلامی ! بود ، اما پس از استقرار ، همه ( عده ای زودتر و عده ای دیرتر ) فهمیدند که این حکومت نیامده که زود برود و آنها هم نشان دادند برای ایرانی سوغاتی بجز مرگ و تباهی نیاورده اند و بانیان و عوامل تشکیل حکومت را یکی یکی یا هزاران نفری ( دهه سیاه 60 ) از میان برداشتند .

در این میان مردم غیور! تکبیرگویان و شادمان از استقرار حکومت خدا ناجوانمردانه از پشت به خود چاقو زده و آب به آسیاب خونین رژیم ریختند .

    ملت ایران هنوز پس از نزدیک به 40 سال واقعیت را نمی بینند و با چند دستگی و فرقه گرایی شبانه روز بر طبل جنگ با رژیمی میکوبند که طی سالهای متمادی خواب مردم ، خود را از هر نظر سازماندهی کرده و یک سیستم تمام عیار پلیسی امنیتی بین خود و مردم ایجاد کرده و هر صدای اعتراض را با نام توهین به دین و ائمه و قرآن و خدا در نطفه خفه کرده و میکند .هیچ تشکیلات سازمان یافته و منسجمی در بین صفوف مردم نیست آنها بحال خود رها شده و هر کسی راه خود را تبلیغ میکند  .

هنوز در میان عده کثیری از جامعه بازار دعا و رمل و اسطرلاب و فال و هزارگونه خرافه و جهلیات داغ و مشتریان زیاد دارد و علم و دانش بجای پیشرفت در حال مرگ است . مردم در کمترین فرصت با تقلب ، کلاهبرداری ، سیاه نمای و دروغ هموطن خود را مورد آزار و اذیت قرار داده و با بی توجهی به قوانین باعث رشد آمار توهین ، کتک کاری ، قتل ، تجاوز و ……. شده و جرم و جنایت را در تمام عرصه های زندگی  همگام با حکومت و بدتر از آن پیاده سازی میکنند .

   هنوز هم مردم در امر دین با حکومت  همنوا و همفکرند و با چراغ  و بدون چراغ سبز رژیم آمادگی دارند از شکم خود زده و به عتبات عالیات کمک مالی کنند . پول به داخل حرم مردگان بریزند با آنکه دیگر فهمیده اند پولها در راه تولید ثروت و قدرت آخوندها ، آباد نمودن سرزمینهای عربی ( لبنان و سوریه و عراق و … ) و مسلح نمودن گروههای افراطی برای کشتار دیگر انسانها ( عراق ، سوریه ، بحرین ، یمن ) خرج میشود اما بازهم کمک میکنند . مردم با کمترین اشاره سرازپا نشناخته عازم کربلا میشوند و صحنه های احساسی خلق میکنند بی آنکه بدانند با این عقیده به تحکیم پایه های استبداد و دیکتاتوری بر علیه خودشان کمک می کنند

بازسازی

اکثریت جامعه با عدم شناخت قوانین و عدم اقدام برای شناخت چرایی اینهمه مشکل در بیراهه سیاهی افتاده و قبول کرده اند باید منجی داشته باشند ، باید گوشت دم توپی باشد که فدا شود تا آنها راحت به دمکراسی برسند در حالیکه ما اصولا نمیدانیم پایه های دمکراسی را مردم بنیان می نهند نه مسئولینی که عادت کرده اند فقط حکومت کنند.

   جامعه ایرانی با تشتت موجود بسرعت به سوی قانون گریزی میرود و اکثریت جامعه با ایده مخالفت با حکومت تمرد از قوانین را بعضا ستایش هم میکند – آیا عدم رعایت قوانین رانندگی و تخلف از آن که هر روز و سال باعث قتل عامهای تاسف برانگیز در جاده ها میشود هیچ ربطی به حکومت و دین دارد ؟. ما دوست نداریم از کمربند ایمنی استفاده کنیم و کشته شدن در تصادفات را متوجه دین میکنیم

78580_877

– آسیب به منابع طبیعی ، محیط زیست ، مکانهای عمومی ، ابنیه ، راهها ، جنگل و هر چیزی که ظاهرا مال ما نیست و نوعی خود ازضایی است هیچ ربطی به دین و مذهب ندارد ( تبدیل کردن سواحل و پارکها و تفریح گاهها به آشغال دانی ، شکستن امکانات هواپیماها در سفر ، آتش زدن درختان در سفر و….. که هر روزه در دنیای مجازی میتوان دهها مورد آنرا دید )

– جناح بندی و وجود تفکرات هزارلایه در بین مردم و پرهیز از اتفاق نظر واتحاد که باعث عقب ماندگی روزمره و خشونت روزافزون جناح حاکم میشود بدبختی است .

– کپی کاری و تقلید از خشونت دینی اجرا شده توسط رژیم در جامعه با بهانه های واهی مثل تجمع برای دیدن صحنه های کشتن انسانها در اعدامهای خیابانی و عدم اعتراض به آن بدبختی است /

 – ترس از واکاوی جهل و خرافه بدلیل نهادینه شدن در لایه های عمیق جامعه و واهمه از برچسب خوردن کفر ! بدبختی است .

– علاقه به تمدن عربیت و سردمداران آنها با زیارت ، روضه ، یادبود روز تولد و مرگشان ، محرم و رمضان و گریه و لابه و خود را مقصر دیدن در برابر خدا باعث تداوم بدبختی است. ما بدبختی زیاد داریم کدامش را بگوییم که تازه باشد  .

این رژیم از جای خود تکان نخواهد خورد مادام که ما نخواهیم خود را مورد بازجویی قرار دهیم و از خود بپرسیم ما که هستیم ؟ چه میخواهیم ؟ و کی میتوانیم بفهمیم که حکومت فرد سالار و دیکتاتوری چه تفاوتهایی با حکومت مردم سالار دارد .

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s