روشنفکران استیجاری در خدمت نظام 

این متن را با دقت بخوانید که رپشنفکرانی که در خدمت کاندیها هستند چگونه مردم را میفریبند

12 سال پیش یک شب تلویزیون یک مناظره  گذاشت بین نماینده ی هاشمی رفسنجانی و نماینده ی محمود احمدی نژاد.

نماینده ی محمود احمدی نژاد اقتصاد دانی به نام خوش چهره و نماینده هاشمی، همین آقای نوبخت بود که الان معاون روحانی است. حرف نوبخت در مجموع این بود که گیرم شما رییس جمهور شدید، آن وقت مملکت را چگونه می خواهید اداره کنید؟ این بروکراسی عریض و طویل سالهاست که بر همین ساخت و نواخت است. اقتصاد قانون دارد.

خوشچهره با صدایی زخم خورده و رنجدیده منادی تغییر و تحول و نوسازی بود. منادی در هم شکستن این حلقه و زنجیره ی باطل که امثال هاشمی رفسنجانی نماد آن هستند و اکنون احمدی نژاد می خواهد آن را در هم بشکند.

این مناظره بیننده ی زیادی داشت. آنقدر که حتی گوگوش هم آنرا تماشا کرده بود. در یک مصاحبه ای ازش خواندم که اسم خوشچهره را بلد بود. آن مناظره یک سویش تبختر و غرور نماینده ی هاشمی بود و سوی دیگرش باور و ایمان و رنج و درد نماینده ی احمدی نژاد. یا دستکم این طور به نظر می رسید.

بعدها خوشچهره در مقابل احمدی نژاد قرار گرفت و اعتراف کرد که اصلا آن شب آن حرفها و کلا تئوریهای اقتصادی را با احمدی نژاد هماهنگ نکرده بود. در واقع او حرفهای دلش و آرزوها و رویاها و تصورت و دانش خودش را می گوید و مردم هم باور می کنند که احمدی نژاد چنین و چنان است.

وقتی احمدی نژاد می گفت من با فساد مقابله می کنم، آیا کسی از او پرسید که چگونه می خواهی چنین کاری کنی؟ الان که آقای ابراهیم رئیسی همین شعار را تکرار می کند باز هم همین پرسش مطرح است که چگونه؟ تو برای 10 سال معاون اول قوه ی قضائیه بودی و بزرگترین فساد جهان در کشور ایران اتفاق افتاد، در آن مقام چکار کردی که حالا می خواهی با ریاست جمهوری خدمات ارزنده ات را تداوم ببخشی؟

خوب است خبرنگاران، مجریان تلویزیون، رقبای مناظرات و کلا افکار عمومی از ایشان و از آقای قالیباف که وعده ی پنج تا شش میلیون ایجاد شغل را در طی چهار سال داده اند بپرسند که چگونه می خواهند این کار را انجام بدهند؟ مثل یک دانشمند شیمی که وقتی می گوید ماده ی الف با ماده ی ب اگر ترکیب شود فلان اتفاق می افتد باید این را در آزمایشگاه اثبات کند. آقای قالیباف که گفته است من درآمد ایرانیان را در عرض چهارسال، دو و نیم برابر افزایش می دهم. چگونه می خواهد این کار را کند؟ معنی حرف آقای قالیباف این است که اقتصاد ما در عرض چهارسال عربستان، ترکیه، بلژیک، لهستان، هلند، سوئیس، سوئد، مکزیک و خیلی کشورهای دیگر را پشت سر می گذارد و بعد از اسپانیا قرار می گیریم.

 پوپولیسم ایرانی دو رویه دارد. رویه ی تخریبگر. همان که محمود احمدی نژاد به اندازه ی کافی از آن بهره برد تا جایی که امروز دیگر نه از تاک نشان مانده است و نه از تاک نشان. و رویه ی سازنده که پرچم آن هم اکنون در دستان قالیباف و رئیسی قرار گرفته است. تا اگر محمود ملت را در مخروبه های کویری سوخته، واله و رها کرد این بار ملت در آستانه ی باغ بهشت و چشم انداز زیبای آن مفتون بشوند و سرگشته و حیران بمانند و به آن هم نرسند.

همه به نیت آن است که روحانی رای نیاورد. حال گیرم روحانی رای نیاورد. شما می مانید و قول هایی که داده اید. آنها را چگونه می خواهید اجرا کنید؟ چین با آنهمه عظمتش و با آنهمه تولیداتش که از شرق و غرب عالم و از شمال تا جنوب جهان را تسخیر کرده نهایتا رشد اقتصادی اش به 7 درصد رسیده است. اگر آقای قالیباف بخواهد در عرض چهارسال درآمد ایرانیان را دو و نیم برابر کند یعنی باید رشد اقتصادی ایران سالی 26 درصد بشود. چگونه؟ حتی تداوم همین رشد اقتصادی که در دولت روحانی اتفاق افتاد را بفرمایید چگونه می خواهید ادامه دهید؟ با کدام تیم اقتصادی؟ با کدام تئوریسین ها؟ با کدام وزیر خارجه و وزیر نفت؟ کدام اقتصاد دان طرفدار شماست؟ دستکم احمدی نژاد چند اقتصاد دان دور و بر خودش داشت اگرچه آن بیچاره ها به زودی توبه کار شدند و عطای محمود را به لقایش بخشیدند، اما محمود توانسته بود آنها را مدتی سرگرم کند شما چطور؟ با کدام زیرساخت؟ با کدام نیروی ماهر و غیر ماهر کار؟ با کدام تکنولوژی پیشرفته یا پسرفته؟ با کدام پول و سرمایه؟ با کدام بانک و دیوانسالاری دولتی؟ در همپیمانی با کدام قدرتهای جهانی؟ همین روسیه که الان نماینده ش را به دیدار ابراهیم رئیسی به مشهد می فرستد، درآمد ناخالص داخلی ش در سال قبل 1.8 درصد جهان بوده و حتی به کره ی جنوبی هم نرسیده چه رسد به چین و آمریکا و آلمان و ژاپن و غیره!

لطفا با روح و روان ملت بازی نکنید و رگه های سودایی و مالیخولیایی ملی را بیدار نکنید. مثل جنگ ایران و روس می شود. ملت تهییج می شود. شاخ به شاخ با قدرتهای جهانی قرار می گیرند و عاقبت برای بقا بهترین سرزمین هایشان را دو دستی تقدیم بیگانه می کنند و یک عمر در زیر بار تحقیر ملی و تاریخی با ترکمانچای زندگی می کنند.

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s