جنگ دو مهره آمریکا در خاورمیانه رو به اضمحلال

       وجود نبض سیاستهای خارجی و بعضا داخلی کشورهای در حال توسعه و خصوصا خاورمیانه در دست بانکها و کارتلهای عظیم آمریکایی در چند سده اخیر غیر قابل انکار است . آنها به دولتهای روی کار آمده آمریکا دیکته میکنند که مبنای سیاستهای خود را در این کشورها بر چه اساسی تنظیم نموده و با چه روشی به غارت منابع کشورهای زیر دست بپردازند و در این راه از دو بازوی قدرتمند در جامعه آمریکا ( پنتاگون و کنگره ) به بهترین نحوی استفاده میبرند . لابیهای حکومت را دراختیار دارند و با صرف رشوه های کلان معاملات میلیاردی را رقم میزنند و باعث بوجود آمدن ثروتهای کلان و استفاده از این ثروت در خلق سیاستهای استعمارگرانه جدید و نیز ساخت سلاحهای پیشرفته و فروش به همان کشورها برای کشتار یکدیگر میشوند .

خاورمیانه  

از دیر باز خاورمیانه با دارا بودن منابع ارزشمند و لایتناهی انرژی فسیلی و تولید دلار برای آنها غیر قابل چشم پوشی بوده و همه کسری بودجه خود را با استفاده از این منطقه پولساز رفع کرده و مخارج هنگفت تکنولوژیهای خود را با ایجاد دشمن هراسی بین کشورهای خاورمیانه از همین کشورها بدست میاورند . همه مشکل خاورمیانه از نفت است که این ثروت عظیم باعث وجود آمدن درگیریها و جنگهای وحشتناک در این قسمت از کره زمین شده است . کشوری مانند دانمارک یا سوئیس هیچگاه اینچنین دستخوش یورش و جنگ و تغییر سیستم سیاسی نشده چون ذخایر فسیلی ندارد و انها توان خود را بر علم و مهارت خود معطوف نموده اند و اکنون اینهمه تزلزل در ساختار حکومتی خود ندارند .

     در این منطقه پر تنش تا قبل از سال 1979 آرامشی شبیه به آتش زیر خاکستر وجود داشت و آن وجود یک عنصر بظاهر مترقی و جسور در عین حال وابسته به سیاستهای استعماری غرب بنام محمد رضا پهلوی بود که با سیاست خاصی مانع از بروز تنش در منطقه قبل از رسیدن به سالهای پایانی دهه 70 بود و اگر تنشی هم (جنگ ظفار و جنگ سه روزه صدام ) بود با قدرت آنرا فیصله داده و همه چیز در چشم مردم عاری از دید سیاسی خوب و عالی بود .

همه فکر میکردند او عامل ثبات این جزیره بحرانی است که اشتباه است . او البته کارگزاری کارکشته و سیاستمداری ورزیده بود که دوستان زیادی در لابی قدرتمند غرب داشت و بواسطه این قدرت نفوذ محبوب بود و در طی سالهای اولیه حکومت خود بواسطه عدم پیشرفت تکنولوژی در ایران و سعی او بر پیشرفت و نهادینه کردن مبانی اقتصادی قوی بر پایه دلارهای نفتی ، در ابتدا فقط مطیع اوامر آنها بود ولی کمی قبل از شروع دهه 50 شمسی که توانست سر وسامانی بر اوضاع فلاکت زده ایران بدهد ، خود را بعنوان قدرتی بزرگ در منطقه مطرح نمود که همه اسناد و عکسها از اطاعت همسایگانش و احترام بالایی نسبت به او حکایت دارند .

در دهه 50 با انجام مصاحبه های تلویزیونی با خبرنگاران آمریکایی که اکثر آنها جاسوسانی کارکشته بودند سیاستهای خود را با ساده لوحی بر زبان آورده و غرب را دچار وحشت کرد که شاه دیگر نمیخواهد به چشم آبی ها باج بدهد و فهمیدند شاه با فرمانروایی بر اوپک قصد تصرف تنگه سوق الجیشی هرمز را اگر داشته باشد غرب در زمستان یخ خواهد زد و بدین ترتیب استارت تحولی عظیم در خاورمیانه با در آوردن خمینی از آب نمک زده شد و با شورشهای مردمی نادان به سیاستهای غرب و خروج شاه تکمیل شد .

کنفرانس گوادلوپ

     در ژانویه 1979 در جزیره گوادلوپ (1) و با تجمع ژیسکاردستن ( فرانسه ) جیمز کالاهان ( نخست وزیر انگلستان ) جیمی کارتر و هلموت اشمیت ( صدراعظم آلمان فدرال ) گرد هم آمدند و قسمتی دیگر از نقشه جدید خاورمیانه را که از چند سال قبل و طبق نقشه فردی بنام برنارد لوئیس (2) طراحی و به پنتاگون ارائه شده بود با پیشنهاد رفتن شاه از کشور به اجرا درآوردند .

    ژیسکار دستن(3) رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه با روزنامه توس در سال ۱۳۷۷ گفته بود که «تنها کشوری که در این جلسه زنگ خاتمهٔ حکومت شاه را به صدا درآورد نمایندهٔ آمریکا بود و معتقد بود وقت تغییر رژیم ایران است !! ( توجه کنید ) به‌طوری‌که همهٔ ما متحیر و متعجب شدیم. چون تا آن‌جا که ما مطلع بودیم آمریکا پشتیبان حکومت وقت ایران بود…» به گفتهٔ او جیمی کارتر در این جلسه اصرار داشت که هیچ امیدی به بقای حکومت شاه نیست!! ( چون از قبل طراحی شده بود )  و او از این حکومت حمایت نخواهد کرد و احتمال برقراری یک حکومت نظامی را می‌داد و نخست‌وزیر انگلیس نیز با کارتر در مورد لزوم خروج شاه از ایران هم‌عقیده بود ولی او و هلموت اشمیت به یک تحول صلح‌آمیز امید داشته و از نظریه آمریکایی‌ها غافلگیر شده بودند.

 این نقشه با مشاوره موذیانه ویلیام سولیوان سفیر وقت آمریکا در تهران و سفر ژنرال رابرت هایزر برای خلع سلاح ژنرالهای ایرانی بخوبی پیش رفت و نهایتا همه سران نظامی ایران در اقدامی نابخردانه توسط رژیم جنایتکار خمینی به جوخه اعدام سپرده  شدند . این رخداد و رخدادهای بعد از آن اثبات کرد قدرتهای بزرگ دنیا هیچگاه در فکر حمایت و دلسوزی برای مردم ایران نبوده و نخواهند بود و کسانی که در داخل و خارج ایران منتظرند آمریکا با کمک به اپوزیسیون در حل مشکل سرطانی بنام آخوندیسم در ایران قدمی بردارد سخت در اشتباه هستند . دلایل این امر بسیار مشهودند

در آب نمک خیساندن خمینی و کمک به تشکیل مناظرات و جلسات سخنرانی تحت تدابیر امنیتی ، امکانات ورود و خروج برای هم اندیشان او ، صدور روادید برای گروهها و سازمانهای تروریستی نظیر ساف از فلسطین و لیبی  ، جدایی طلبان ایران ، سیاسیون و مذهبیون مخالف شاه و از همه مهمتر افشای اسناد همکاری خمینی با سیا و روسای جمهور وقت همه جزئی از اجرای نقشه مضمحل نمودن آرام قدرت سیاسی ایران بود که قبل از 1979 طراحی و بصورت گام به گام و طی چند سال  به اجرا درآمد . برخلاف تصور مردم ایران که با عجله و شتاب ساختار حکومتی را در بهمن 57 تغییر دادند و اینک نیز همین اشتباه را در تغییر رژیم اسلامی (با امید به افرادی در خارج از کشور به کمک آمریکا) خواستارند ، غرب با طمانینه و آرامش مهره هایی را در کشورهای مقصد بکار گمارده و پس از سوختن آن را حذف نموده و نقشه خود را با طرح جنگ بین ایران و عربستان ادامه میدهد.

عربستان مهره ای مناسب برای جایگزینی شاه   

.دو دلیل عمده برای تغییر تاکتیک آمریکا و کشورهای غربی در مامور نمودن عربستان به رهبری منطقه وجود دارد اول اینکه   عربها با وجود سیستم زندگی بادیه نشینی و تن ندادن به کار بواسطه حقوقهای حاصله از فروش نفت از ابتدا حاضرند با صرف دلارهای نفتی به هر معامله ای که نتیجه آن تن پروری و زندگی توام با آسایش و استفاده از امکانات رفاهی غربیهاباشد تن داده و از جایشان تکان  نخورند و دوم وجود منابع غنی فسیلی بسیار بیشتر از ایران بهمراه قدرت تصمیم گیری بهای نفت که با سقوط شاه ایران و تصمیم گیریهای اشتباه رژیم اسلامی در دست خاندان سعودی قرا گرفت و آقایی آنها را بر دیگر ممالک حاشیه خلیج فارس تسهیل نمود. نگاه کنید به منابع ویکی پدیا در درآمد خالص فروش نفت و ذخایر عظیم دلار و طلا در بانکهای جهان

ایران پس از حکومت پهلوی با ایجاد شورش دینی مواجه شد و عوامل بسیاری به رشد جهل و خرافه دینی و تعصبهای مذهبی در اکثریتی شیعه کمک کردند تا مردم صاحب و وارث یک ایده 1400 ساله نوین بنام حکومت ولایت فقیه شده که بلافاصله در عرض سال اول هرج و مرج ایجاد شده ساختار کل کشور و جامعه را بشکلی ویرانگر دچار عقب گرد نموده و ایران تقریبا رسیده به نظم نوین جهانی و اقتصادی بشدت ثروتمند را به شعب ابیطالب در قرن یکم هجری پرتاب نمود که این وضعیت روز به روز در حال بدتر شدن بوده و در نهایت تعجب هر روز از دستاوردها و ارزشهای آن دفاع هم میشود .

      با این تفاصیل عربستان که قطب دینی مسلمین است باایران وارد یکدوره جنگ سرد و تعاملات بد بینانه شده و در این خلال به بهانه شورشهای ایرانیان در موسم حج هر ساله تعداد زیادی از مردم ایران را که با هیجان زیارت قبور اهل بیتشان آنجا را به صحنه تظاهرات و هرج و مرج سیاسی احتماعی تبدیل میکردند کشته و به سبب ضعف مدیریتی آخوندهای شیاد هیچگاه مورد بازخواست هم قرار نگرفت .

علائم وقوع یک جنگ بزرگ

   بیش از 38 سال از اجرای نقشه جایگزینی عربستان با ایران میگذرد و امروز با انتخاب محمد بن سلمان به ولایتعهدی عربستان که فردی تندرو بوده و به ایران اعلان جنگ داده ، اشتباه است اگر فکر کنیم این اعلان جنگ مربوط به یکی دوسال اخیر است .   این تقابل مربوط به یک کار عملیاتی سازمانهای جاسوسی و نهادهای مالی و امنیتی طرفین غرب و عربستان و دیگر کشورهای اروپایی و نیز وسوسه ها و تحریکات اسرائیل به عنوان کشوری که همیشه مورد تهدید ملاها بوده میباشد که این آخری بدلیل وجود عوامل تاثیرگذارخود در لابی آمریکا و غرب دارای قدرتی به غایت بالا در تصمیم گیری دولتهای آمریکا میباشد.

  سرازیر شدن سالانه مبلغی حدود 100 میلیارد دلار به بانکهای آمریکا آنان را که در دهه 70 میلادی به بحرانهای نابودکننده مالی دچار بودند نجات داد چیزی که حاصل فعالیت بانکهای بزرگ آمریکا و تببین اهداف آینده دولتها توسط مدیران بانکی بود که با این روش و پرداخت سودهای اندک به اعراب سیل تسلیحات  را به کشور خریدار سرازیر نموده و از سویی این کشورها را همیشه از همدیگر ترسانده و ضمن دوشیدن این گاوهای شیرده همواره با براه انداختن جنگهایی بین کشورهای خاورمیانه به فروش بالایی از تسلیحات نظامی نیز دست یافته اند .

 اینک عربستان کشوری است که   دارای بهترین جنگنده بمب افکنها و جتهای رهگیر ازجدیدترین مدلهای اف 15 تا اف 18 نسل 5 ، مدرنترین شناورها و ناوهای برتر دریایی با بهرگیری از سیستم نوین موشکی از انواع متنوع آن ، تانکها و نفربرها و دیگر جنگ افزارهای مدرن میباشد. از زبده ترین کارشناسهای خارجی برخوردار بوده و جدیدترین تکنولوژی روز آمریکا و فرانسه و آلمان را در پایگاههای نظامی خود انبار نموده است  .

    در مقابل ایران هنوز امیدوار است با توان عملیاتی پایین جنگنده های قدیمی خود که بیش از 40 سال سن دارند و البته با ساخت جنگنده “صاعقه” ، “آذرخش” و “قاهر 313” توسط دانش بومی !! ،  نیروی دریایی ضعیف خود که آنهم حاصل خریدهای شاه ایران بوده ، سیستم قدیمی موشکهای اسکاد و ذوالفقار و قدر و تانکهای ساخت ایران مانند “ذوالفقار”، “صمصام” ، “مبارز”، “تی 72” ، “تیام” ، “چیفتن مدرن” !!! در این نبرد بی حاصل شرکت کند و در این میان فقط به قدرت موشکی خود میبالد که حاصل کپی کاری موشکهای اسکاد قدیمی روسی بوده و اخیرا نیز با آزمایش ناموفقی که در حمله به داعش در سوریه انجام داد مشخص نیست کرکری خواندن ملاها بر چه اساسی است ؟ شاید ملاها چیزی در چنته دارند که ما نمیدانیم و مهم همین است!!!

  فاکتورهای مهم شروع جنگ

اعلان جنگ محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به ایران و تهدید کشاندن جنگ بداخل ایران

فرود 18 فروند جنگنده اف 15 / اف 16 و اف 18 + 3 هواپیمای جنگ الکترونیک . 2 هواپیمای سوخت رسان اسرائیلی امروز در خاک عربستان

اقدام خرابکاری و انفجارهای انتحاری در عربستان در حالیکه داعش هنوز مسئولیت انجام آنرا نپذیرفته و این فقط مشغول نمودن عربستان به مشکلات داخلی از سوی جمهوری اسلامی میتواند باشد

حمله عناصر سپاه به قصد منفجر کردن سکوی نفتی عربستان در 29 خرداد و دستگیری سه نفر از انها توسط عربستان که ایران اعلام کرد آنها ماهیگیر هستند

حمله روزانه ترامپ و وزرای دفاع و خارجه و نیز نمایندگان تندرو کنگره به ایران

ایجاد بحث جنگ با عربستان در نماز جمعه تهران و حمله آخوندهای تندرو به عربستان هر از چند گاهی فخر فروشی سران حکومت و فرماندهان سپاه به نیروی موشکی قدرتمند ایران

انتقال تسلیحات و ادوات نظامی ایران به مرزهای جنوب شرقی و چابهار.فیلم

دستور به نهادهای آموزشی مبنی بر بررسی وجود پناهگاه زیر زمینی در مدارس

ایجاد حلقه محاصره قطر توسط اعراب و آمریکا بدلیل حمایت آشکار او از حماس و اخوان المسلمین که مسلما اینها بهانه ای بیش نیست و هدف شروع جنگ روانی بر علیه ایران است

 تروریست بودن حکومت ایران و اعلام علنی ترانپ به براندازی حکومت ایران

کمکهای میلیاردی ایران به تروریستهای حزب الشیطان در لبنان و حماس و فتح در جنگ با اسراییل

دخالتهای آشکار در اوضاع داخلی کشورهای منطقه نظیر عراق ، بحرین و یمن

 دست داشتن در آشوبهای منطقه و کشورهای عربی با ایجاد فتنه و آشوب و اعزام تروریستهای سپاه پاسداران بنام مستشار نظامی

و وجود اخباری تائید نشده در زمینه دستیابی ایران به بمب هسته ای در زمان غنی سازی اورانیوم و تولید کیک زرد که فقط برای تولید بمب اتم مورد استفاده دارد

نمایش ابلهانه پناهگاههای زیر زمینی تولید موشک که در هیچ جای جهان چنین حماقتی دیده نشده است . این آخری میتواند نتیجه ارتباط نزدیک با کشور کره شمالی و داد و ستدی در این زمینه باشد در این زمینه توجه شمارا جلب میکنم به اظهارات “جان برنن” مشاور ارشد “باراک اوباما،” در تاریخ 30 شهریور 1394 در خصوص انتقال فن آوری دانش هسته ای از کره و رد وبدل کردن  تجهیزات ساخت بمب اتمی  « ما گزارش‌هایی درباره تلاش‌های ایران برای خرید سلاح و تجهیزاتی دریافت کردیم که به فعالیت‌های هسته‌ای نظامی ارتباط دارد. تهران برای تکمیل بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای نظامی و موشک‌های خود از منابع خارجی از جمله کره شمالی استفاده می‌کند»(4)

اگر وجود کلاهک اتمی در میان تسلیحات ایران اثبات شود و ایران  در جنگی نابرابر درگیر شود بر اثر حماقتهای ملایان نفهم و بی عقل و تندروی عناصر سپاه شاید مجبور به استفاده از بمب اتم شود و درصورتیکه این اتفاق رخ دهد توسط تمامی کشورهای همسایه که اتفاقا هیچکدام دل خوشی از ایران ندارند ، جهان شاهد شدت درگیری در منطقه خواهد بود و با وجود مخالفتهایی که حکومت ایران طی چهار دهه با اقلیتهای کرد و بلوچ و سنی نشین داشته است اقدام آنها برای انتقام گیری از ظلم و ستمی که بر آنها روا داشته شده و فشار نیروهای خارجی بر بدنه نظام پوسیده اسلامی باعث خواهد شد ایران طبق نقشه برنارد لوئیس بدست دشمنان دیرین خود تکه تکه شود

Ralph_Peters_solution_to_Mideast_1

میتوان اینگونه نتیجه گیری کرد که تنش بین دو کشور و کشورهای اقماری عربستان در حال بالا گرفتن است و عربستان برای تبدیل شدن به قدرت برتر منطقه و در دست گرفتن نبض خلیج فارس و تنگه هرمز حتما به ایران حمله خواهد کرد و اینکار را به گفته وزیر دفاعش با کشاندن جنگ به داخل ایران و کمک به عوامل خود برای ایجاد ناامنی در شهرهای ایران استارت خواهد زد . دقیقا همان کاری که رژیم خامنه ای با کشورهای همسایه خود انجام داد و هر روز به یک کشور اسلحه و نیرو برای صدور انقلاب ارسال کرد

 جمع بندی

در هر صورت و با جمع بندی مطلب میتوان پیش بینی کرد در صورت وقوع جنگی بین عربستان و ایران این جنگ صرفا بین دو کشور اتفاق نخواهد افتاد و با اولین حمله ایران به عربستان نیروی دریایی آمریکا که در مجاورت دوست قدرتمند خود پهلو گرفته بنام دفاع از هم پبمان خود از یک سو ، پاکستان بعنوان متحد و حامی دیگر عربستان از سمت شرق و نیروهای متحد موضع گرفته در عراق و ترکیه از سمت غرب میتوانند ضربات جبران ناپذیری بر پیکر فرتوت نظامی ایران وارد نمایند و ایران که با گذشت 38 سال همه همسایگان خود را بصورت دشمنانی بالقوه در آورده است تنها میتواند امیدوار به کمکهای روسیه باشد که روسیه نیز در ادوار گذشته ثابت کرده حاضر نیست با کمک به ایران وجه و منافع خود را در جهان بخطر افکنده و حتی ممکن است برای بدست آوردن منافع بیشتر و رسیده به آبهای گرم خلیج فارس که آرزوی دیرینه شوروی سابق هم بود به صف مخالفین ایران پیوسته و از شمال هم به نابودی و تکه تکه کردن این کشور کهن کمک نماید .

بهارعربی اشتباه بزرگ مردم کشورهای عربی اسلامی منطقه در بهم ریختن سیستم حکومتی خود بود زیرا اصل عبارت بهار عربی را غربیها به این تحرکات نامگذاری کردند و در حقیقت بهار عربی خود یکی از ارکان کوچک کردن کشورها و آغاز فصل جدیدی در اجرای نقشه خاورمیانه جدید بود اما همه مردم آنرا حرکتی آزادیخواهانه تلقی کردند و این برهه زمانی از تاریخ ، همین دستور کار است که برای خاورمیانه  ملتهب از انقلاب های مختلف بر روی میز طبقه حاکم قرار گرفته است. دیگر حکام زورگوی پیر دست نشانده در خاورمیانه برای سلطه گران جهانی کاربردی ندارند و از سال‌ها قبل با پیش‌بینی  این ناکارآمدی طرح جدیدی برای ثروتمندترین منطقه استراتژیک جهان اندیشیده شده است. از همین روست که می‌بینیم متعاقب انقلاب‌هایی که دنیای غرب آن را  بهار عربی    می‌خواند و سرنگونی دیکتاتورهای چندین دهه‌ای بلافاصله بخش « جدا کن    » دستور کار قدیمی طبقه سلطه در غالب حرکات تجزیه‌طلبانه و استقلال‌خواهی‌ها شروع می شود تا راه رسیدن به بخش « غالب شو    » هموارتر گردد. که اینک می بینیم عراق در بخش آخری این دستورالعمل قرار دارد و پس از سه تکه شدن آن نیروهای غیر خودی بر آن غالب شده اند و یک عراق سنی نشین و کرد در شمال ، یک عراق عرب و مرکزی و یک عراق شیعه نشین در جنوب را تشکیل داده است .

برای مقایسه نیروهای نظامی ایران و عربستان در یک نگاه به سایتهای موجود مراجعه کنید تا اختلاف بالای تسلیحات دو کشور را متوجه شوید

بهمن مقتدری  24 ژوئن 2017

منابع :

1 کنفرانس گوادلوپ جلسه‌ای بود که در ژانویه ۱۹۷۹/دی ۱۳۵۷ میان رؤسای دولت ۴ قدرت مهم بلوک غرب (آمریکا، انگلستان، فرانسه و آلمان غربی) در جزیره گوادلوپ برگزار شد و یکی از موضوعات اصلی آن بررسی وضعیت بحرانی ایران در آن دوران -آخرین روزهای پیش از انقلاب ۵۷– بود.

2 لوییس همچنین به عنوان تئوریسین طرح تجزیه ایران و دیگر کشورهای خاورمیانه هم شناخته شده. طرح تجزیه خاورمیانه یا (بعدها) «خاورمیانه بزرگ» که با عنوان «پروژه برنارد لوییس» مشهور است، نخستین بار در نشست بیلدلبرگ در سال ۱۹۷۹ مطرح شد بر پایه این طرح، ایران باید به شش یا هفت تکه تقسیم شود؛ این ایده پیشتر در عراق اجرا شده و الان به جای یک عراق، در واقع سه عراق وجود دارد.IIIه باور دیک چینی، معاون رییس جمهور پیشین آمریکا، در قرن جدید، دانشمندان، قانونگذاران، دیپلماتها و رسانه ها دنباله رو خردمندی لوییس خواهند بود.IV وی در سخنرانی “Iran in History” (ایران در تاریخ) که در مرکز موشه دایان، دانشگاه تل آویو ایراد شده (۱۸ ژانویه ۱۹۹۹)، نقش ایران در تاریخ و تأثیر آن را بر تمدن جهان به اختصار مورد بحث قرار داده‌است.

 اطلاعات بیشتر

https://www.google.se/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjLvfqNj9nUAhWFA5oKHR0QDYAQFggnMAA&url=https%3A%2F%2Ffa.wikipedia.org%2Fwiki%2F%25D8%25A8%25D8%25B1%25D9%2586%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25AF_%25D9%2584%25D9%2588%25D8%25A6%25DB%258C%25D8%25B3&usg=AFQjCNHfaPgoaVOK3fRJs3Jw1QqkPXav1Q

لوئیس در این سخنرانی خاطرنشان می‌کند: «در دوهزار سال گذشته هیچ کشورگشا یا نیروی خارجی ای نتوانسته‌است بر زبان و فرهنگ ایرانی اثرات بنیادی بگذارد، که این یکی از نشانه‌های فرهنگ برتر است، و فرهنگ برتر همیشه بر فروتر چیرگی یافته‌است.»[۳]وی در کنفرانس بیلدربرگ نتیجه می‌گیرد که تنها راه رویارویی با چنین فرهنگی نابود ساختن آن است و پیشنهاد می‌کند که ایران را به قطعات قومی گوناگون بشکنند و میان کشورهای نوپا تقسیم کنند (پروژه‌های کردستان بزرگ، پشتونستان بزرگ و آذربایجان بزرگ).[۴]

   3 ژیسکار دستن رییس جمهور وقت فرانسه در توصیف هیجان و خشم ملت برای بیرون کردن شاه و برگشت خمینی از تبعید در سخنانی توام با تعجب گفته است : در حیرتم از این حجم بسیار بالای مردمی که دوست دارند با دست خود ؛ خویشتن را به گرداب فقر و نیستی و مرگ ببرند و این در هیچ قانونی مورد قبول عقل نیست.

4 https://www.google.se/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwix97m2jdnUAhUvS5oKHXA9ArEQFgg_MAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.yjc.ir%2Ffa%2Fnews%2F5327770%2F%25D8%25A7%25D9%2586%25D8%25AA%25D9%2582%25D8%25A7%25D9%2584-%25D9%2585%25D9%2588%25D8%25B4%25DA%25A9%25E2%2580%258C%25D9%2587%25D8%25A7%25DB%258C-%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25A8%25D9%2587-%25DA%25A9%25D8%25B1%25D9%2587-%25D8%25B4%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2584%25DB%258C&usg=AFQjCNFw_oUBMhlTim7u1c2kmn6W6o1e-A

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s