غارت اموال ایران در خارج از ایران همزمان با داخل کشور

     بعد از چپاول منابع ایران توسط رژیم ملایان اکنون نوبت به کشورهای بزرگ دنیا رسیده که بنام دفاع از حقوق آسیب دیدگان ناشی ازتروریسم در دنیا اموال ایرانیان در خارج از کشور را مصادره کنند . این اموال شامل ساختمانهای بزرگ ، حسابهای بانکی ، اشیاء تاریخی و هرآنچه در دسترس باشد میشود .

     این شاید اولین بار در دنیا باشد که اینچنین اموال یک کشور را بدون هیچ دردسر و مزاحمتی با بهانه های واهی به یغما میبرند و اگر در اثر سوء مدیریت پادشاهان قدیم در جنگ معاهده ای منعقد و خاک و اموال ایران به تاراج میرفت اما اکنون بدون جنگ و تنها با دلیل حمایت حکومت ایران از تروریسم و بدون کمترین مقاومت مایملک مردم ایران در خارج از کشور در حال غارت است .

    اظهار دشمنی آشکار با اکثر کشورهای غربی از بدو تشکیل حکومت اسلامی در ایران ، قطع رابطه با کشورهای خاص ، به مخاطره انداختن منطقه خاورمیانه با دخالت در امور داخلی دیگر همسایگان ، تروریست بودن حاکمان رژیم ایران و تحت تعقیب بودن آنها از سوی اینترپل ، حمایت همه جانبه رژیم از تروریسم بین الملل ، کمک و حمایت بیدریغ و آشکار از گروهها و سازمانهای تروریستی در خاورمیانه و به تازگی آفریقا ، تاسیس گروههای شبه نظامی نظیر حزب الشیطان در لبنان ، انصار در یمن و الصابرین در فلسطین ( علاوه بر جانبداری از حماس ) و ارسال سلاح و مهمات بصورت روزمره در جنگهای نیابتی به دیگر کشورها( منجمله جنگ 33 روزه با اسرائیل ، سوریه ، یمن ، اعلام نابودی اسراییل در تمامی این 38 سال و ساخت تقویم منتهی به تاریخ نابودی آن ، به آتش کشیدن پرچمهای آمریکا و اسراییل و دهها مورد دیگر همه و همه باعث شده آشتی ناپذیری حکومتی غیر دمکراتیک و بشدت تند رو دنیا را بر علیه منافع مردم ایران وادار نموده و علیرغم چهره دوستانه کشورهای غربی هرانچه توانستند بر سر ملت ایران آوردند و چهار دهه است که ایرانیان در حال پرداخت بدهکاری مشتی عمامه بسر جاهل به دنیا هستند .

   وقتی شیخ حسن نصرالله عامل نفوذی و مزدور روحانیت عرب حاکم بر ایران صراحتا اعلام میدارد تمام تسلیحات ما و مخارج جنگ با اسراییل را ایران ارائه میدهد و تا زمانیکه ایران پول دارد ما را از محاصره بانکی نترسانید دنیا چه فکری در مورد ایران دارد ؟

   تا زمانیکه رهبران دست نشانده ایران در سوریه و عراق در مقابل شماتت ایران توسط غرب مبنی بر دفاع از تروریسم در منطقه از عملیاتها و عکس العمل ایران تشکر و قدردانی میکنند دنیا باید چه عکس العملی از خود نشان دهد ؟

   وقتی همه دنیا علیرغم مصونیت سیاسی سفارتخانه ها در تمام دنیا طبق عرف بین الملل نظاره گر اشغال و تاراج اموال سفارتهای آمریکا و عربستان درتهران بودند و دیدند این حکومت برای هیچکدام از قوانین جاری دنیا و دیپلماتیک ارزشی قائل نیست چگونه جمهوری اسلامی به اعمال فشار غرب و مصادره اموالش اعتراض میکند ؟

    در این رابطه همگان میدانند سفارت ایران در آمریکا مانند موزه ای در بسته و تحت حفاظت پلیس آمریکاست و هیچ چیز در اطاق سفیر ایران دست نخورده است و آیا رژیم ایران هم همینگونه با اموال کشورهای ثالث برخورد نمود؟

      و براستی اگر آمریکا نیز مثل ایران منابع مالی عظیم در بانکها و سرمایه گذاریهای عظیم تجاری مثل برج بنیاد پهلوی ( علوی ) در ایران داشت ملاهای دست پرورده خمینی آنها را تاکنون دست نخورده گذاشته بودند ؟

    در پی تصرف ایران توسط روحانیون اموال این کشور ثروتمند هدف اولیه غارت گرسنگان و تشنگان قدرت قرار کرفت و سالهای متمادیست که آنها با عناوین مختلف هم خود غارت میکنند و هم بنام صدور انقلاب به هم پیمانان خود میدهند و در اینراه تا جایی پیشرفت کردند که حتی اموال منقول و غیر منقول را هم به تاراج برده و در جاییکه نتوان آنرا خرج کرد با بفروش رساندن آنها بنام سرقت و گمشدن این منابع ملی را به دلار تبدیل میکنند .

با این توضیحات مختصری آمارگونه را بازخوانی میکنیم در سیر صعودی پیشرفت و زیاده خواهی آمریکا در خصوص مصادره اموال ایرانیان (و نه ملایان ) به بهانه تروریست بودن رژیم اسلامی و حامی تروریستهای زیر مجموعه اش فعلا با نام حماس و حزب الشیطان لبنان

محکوم شدن ایران به پرداخت بیش از «۱۰میلیارد دلار» به خانواده قربانیان ۱۱ سپتامبر

   با آنکه همه دنیا اطلاع دارند حادثه هولناک 11 سپتامبر کار گروهی تروریستهای ساخته دست آمریکا (طالبان ) برای بدست آوردن بهانه ای برای حمله به خاورمیانه بود (هر چند ایران خود با طالبان همکاری نزدیک داشته و دارد ) اما دادگاهی در نیویورک حکم داده است که ایران باید به خانواده قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر و چند موسسه بیمه ۱۰.۵ میلیارد دلار غرامت بپردازد.این حکم در حالی صادر شده که گزارش‌های منتشره حاکی است که ۱۵ نفر از ۱۹ عامل این حملات از اتباع عربستان سعودی بوده‌ و تمام کارشناسان از عمدی بودن فرو ریختن برجهای دوقلو ودست داشتن عوامل مرتبط با دولت جرج بوش پدر در این عملیات از پیش تعیین شده نظر دادند .

      قاضی دادگاه نیویورک روز چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴با صدور حکمی غیابی علیه ایران، مقرر کرد که تهران به خانواده‌ها و بازماندگان قربانیان حملات یازده سپتامبر به مرکز تجارت جهانی درشهر نیویورک و پنتاگون روی هم رفته مبلغ ۷.۵ میلیارد دلار بپردازد.این مبلغ شامل دو میلیون دلار به هر خانواده برای رنج و مصیبتی است که قربانیان تحمل کرده و ۶.۸۸ میلیون دلار جرایم کیفری است.

      جالب است که در این حکم آمریکائیان حتی سه میلیارد دلار غرامت برای موسسه های بیمه که خسارات مربوطه را برای تخریب اموال ، اختلال در فعالیت تجاری و سایر موارد را پرداخت کرده‌اند، در نظر گرفته و تا آخرین سنت مخارج دخالت در امور خاورمیانه را در آن زمان از ملت ایران باج خواهی کرده اند .

     در آخرین حکمی که از سوی دادگاه عالی نیویورک صادر شده آمده : با توجه به اینکه حکومت ایران نتوانسته است ادعاهای مربوط به حمایت آن کشور از هواپیماربایان حملات یازده سپتامبر را رد کند و بنابراين در پرداخت خسارات مربوط به این حملات مسئول است و حکومت آخوندی ایران چون در اکثر حوادث تروریستی و بمب گذاریهای منجر به قتل صدها تن دست داشته و دارد عکس العمل قابل توجهی (غیر از محکوم کردن توسط مهره ای مزدور بنام ظریف ) برای ممانعت از این حکم از خود نشان نداد .

با وجودی که دريافت غرامت از یک دولت خارجی که تمایلی به پرداخت ندارد کار دشواری خواهد بود ولی شاکیان توانستند با استفاده از قانونی در آمریکا که اجازه می‌دهد در موارد مربوط به تروریسم دولتی از اموال مسدود شده کشورهای خارجی برداشت کند، ادعای غرامت را دنبال کرده و حق گرفتن خسارتها را قانونی جلوه بدهند(1)

    دادگاه عالی آمریکا مصادره اشیاء تاریخی متعلق به ایران که هم‌اکنون در دو موزه جداگانه در شیکاگو نگهداری می‌شوند، را بررسی می‌کند.

 این مصادره بنفع کسانی است که از برخی حملات ادعایی مرتبط با ایران آسیب دیده اند.

   پرونده مذکور مربوط به افرادی است که در بمب‌گذاری سال ۱۹۹۷ در بیت‌المقدس آسیب دیده‌اند و مدعی‌اند ایران در این حمله دست داشته است.

      سال گذشته دادگاه شیگاکو در این پرونده به نفع ایران رای داد اما اکنون با پیگیری شاکیان، این پرونده قرار است طی چند روز آینده در دادگاه عالی بررسی شود.

       یعنی در بررسی بعدی ممکن است تمامی آثار باستانی ایران که بعنوان امانت به دانشگاههای آمریکا ارسال شده است نیز  به بهانه حمایت ایران از تروریست مصادره گردد

 رای دادگاه نیویورک برای مصادره ساختمان علوی صادر شد .

      در اقدامی تکرارگونه هفته پیش هیئت منصفه دادگاهی در آمریکا که مسئولیت رسیدگی به پرونده ساختمان ۳۶ طبقه بنیاد علوی در نیویورک را بر عهده داشت با صدور رای خود مجوز مصادره و فروش این ساختمان حدودا یک میلیارد دلاری توسط دولت آمریکا را صادر کرد.

      اعضای این دادگاه با صدور رای مصادره دلیل این رای را پولشوئی ، نقض تحریمهای وضع شده و پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان حملات تروریستی مرتبط با ایران از آن محل تامین شود. این غرامتها مربوط به خانواده های قربانیان حملات سال ۱۹۸۳ به پایگاه های نیروی دریایی در بیروت و بمبگذاری در برخ الخبر عربستان در سال ۱۹۹۶ است که ایران همواره آنرا رد کرده است اما شواهد نشان میدهد هر جا حمله تروریستی رخ داده است ایران با اظهار شادی از ضعف آمریکا در جهان نشان داده حداقل از این عملیاتها رضایت دارد .

   دستگاه قضایی آمریکا به این اکتفا نکرده و همچنین دستور ضبط و توقیف بخشی دیگر از اموال و دارایی های متعلق به ایران را صادر کرده است.

محکومیت 300 هزار دلاری ایران در انتاریو کانادا

    محکوم شدن ایران در دادگاه انتاریو کانادا به پرداخت 300 هزار دلار دیگر جهت پرداخت به شاکیان جمهوری اسلامی که مدعی هستند برای تعقیب شکایت از ایران در روند قضایی خرج کرده‌اند، جبران کند.

این دادگاه خرداد 95 هم ایران را به پرداخت 13 میلیون دلار از محل دارایی‌های غیردیپلماتیک تهران در کانادا محکوم کرده بود. دادگاه انتاریو در حکم تازه‌اش، اعلام کرده است که ایران باید 300 هزار دلار ثبت شده در رای دادگاه را ظرف 30 روز به دادگاه تادیه نماید تا بحساب شاکیان واریز گردد  (2)

 محکومیت ایران به پرداخت 1.7 میلیارد دلار در کانادا

        محکوم نمودن ایران به حمایت از عملیات تروریستی حماس و حزب الله در سالهای 1980 تا 2002 توسط دادگاهی در کانادا به پرداخت ۱.۷ میلیارد دلار غرامت بابت پرداخت به قربانیان تعدادی از شهروندان آمریکا که «قربانی تروریسم» خوانده شده‌اند . این احکام در آمریکا اگر به نتیجه نرسند در کشورهای دیگر مورد بازبینی قرار گرفته و اینک در کانادا شهروندان آمریکایی بخاطر باقی ماندن دارایی‌های اندکی از ایران در آمریکا، این کشور را از طریق کانادا تحت پیگرد قرار داده‌اند تا بتوانند اموال و حساب‌های بانکی ایران را در کانادا مصادره کنند. اموال ایران در کانادا شامل یک خانه یک طبقه در تورنتو، یک ساختمان صنعتی در اوتاوا و دو حساب بانکی است.

     ظاهرا هر جای دنیا اموالی از ایران یافت شود بنام دریافت غرامت هرکسی که در دنیا زمین خورده و خون دماغ شده آنرا غارت میکنند و عمال خامنه ای هم در فکر بقای خود با دشمن خواندن مردم به بهانه های واهی هستند .  (3)

 با این اوصاف آنچه از چپاول ملایان و اعراب تروریست زیر مجموعه انها برای نسلهای بعدی ایران باقی می ماند خاک ایران است بدون هیچگونه زیر ساخت و ذخایر زیر زمینی ، چون با عقد قرارداد جدیدی بین ایران و توتال فرانسه این منابع ارزشمند هم نه صورت فروش بلکه در حال یکجا فرستادن در آغوش اروپاییان و آمریکا و روسیه است .

هر جا عملیاتی تروریستی توام با کشتار مردم باشد نام جمهوری اسلامی ایران میدرخشد .

در پایان توجه دوستان را به دیدن و مطالعه لینکهای عدیده احکام محکومیت و غرامتهای دیگر ایران جلب کرده و اعلام میدارم آمار فوق به هیچوجه کامل نبوده و سیل احکام محکومیت دادگاههای دیگر بر علیه ایران جاری و ساری است که در این مقال نمی گنجد چرا که مقامات حکومت آخوندی به بلندای جنایاتشان در عالم پرونده دارند .

B. Moghtadery  4 july 2017

 
 
 
اسناد و پانویس :
 https://www.google.se/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjC9t6Co_DUAhUrD5oKHc9DDMEQFghZMAg&url=http%3A%2F%2Ffarsi.alarabiya.net%2Ffa%2Fmiddle-east%2F2016%2F03%2F13%2F%25D8%25AF%25D8%25A7%25D8%25AF%25DA%25AF%25D8%25A7%25D9%2587-%25D9%2581%25D8%25AF%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2584-%25D8%25A2%25D9%2585%25D8%25B1%25DB%258C%25DA%25A9%25D8%25A7-%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25B1%25D8%25A7-%25D8%25A8%25D9%2587-%25D9%25BE%25D8%25B1%25D8%25AF%25D8%25A7%25D8%25AE%25D8%25AA-10-5-%25D9%2585%25DB%258C%25D9%2584%25DB%258C%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25AF-%25D8%25AF%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25B1-%25D9%2585%25D8%25AD%25DA%25A9%25D9%2588%25D9%2585-%25DA%25A9%25D8%25B1%25D8%25AF.html&usg=AFQjCNH3_B8dSRtq9-r7VmQ86iS_HxQb1A
https://www.google.se/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiigsXdkPDUAhVQb5oKHd_5BIQQFghUMAg&url=http%3A%2F%2Fwww.farsnews.com%2Fnewstext.php%3Fnn%3D13951130000069&usg=AFQjCNFOf1xUnHIgFEGx6uqFTAt33PyeQA
https://www.google.se/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=13&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiigsXdkPDUAhVQb5oKHd_5BIQQFgh1MAw&url=http%3A%2F%2Fwww.dw.com%2Ffa-ir%2F%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25A8%25D9%2587-%25D9%25BE%25D8%25B1%25D8%25AF%25D8%25A7%25D8%25AE%25D8%25AA-%25DB%25B1-%25DB%25B7-%25D9%2585%25DB%258C%25D9%2584%25DB%258C%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25AF-%25D8%25AF%25D9%2584%25D8%25A7%25D8%25B1-%25D8%25BA%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2585%25D8%25AA-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25DA%25A9%25D8%25A7%25D9%2586%25D8%25A7%25D8%25AF%25D8%25A7-%25D9%2585%25D8%25AD%25DA%25A9%25D9%2588%25D9%2585-%25D8%25B4%25D8%25AF%2Fa-39533160&usg=AFQjCNFVyJlBnIDyqsncQTE42ebPK2wqng
https://www.radiofarda.com/a/f12_us_court_fines_iran_813_m_dollar_more_for_beirut_bombing/24638019.html
https://www.radiofarda.com/a/F7_US_Judge_Awards_44_Million_Dollars_To_Beirut_Victims/24530994.html
https://www.radiofarda.com/a/b7-ontario-court-unholds-1-7-b-judgment-against-iran/28595235.html
https://www.google.se/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjC9t6Co_DUAhUrD5oKHc9DDMEQFghRMAc&url=https%3A%2F%2Fwww.radiofarda.com%2Fa%2Ff12_judge_nails_iran_al_qaeda_for_9_11%2F24662233.html&usg=AFQjCNFP2BescsCVYgBi5RzTP9h5wkoYDQ

 

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s